Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Türk Sinemasının Frankfurt çıkarması

4 Kasım 2010 00:00
10. Frankfurt Türk Film Festivali, bu yıl Ferhat Göçer'in konseriyle başlayacak. Festivale Yeşilçam'ın ünlü sanatçıları da adeta çıkarma yapacak.

Türk sineması, festivallerle dünyaya açılıyor. Almanya’nın önemli ticaret ve kültür kentlerinden Frankfurt da bu festivallerden birine ev sahipliği yapacak.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı kentte Türk filmleri, Alman ve Türk sinemaseverlerle buluşuyor. Bu ylı onuncusu düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali önceki yıllara göre daha kapsamlı ve farklı etkinliklerle yapılıyor.

Festivale Tarık Akan, Tuba Büyüküstün, Ediz Hun, Selma Güneri, Selda Alkor, Ekrem Bora, Fatma Girik, Fikret Kuşkan gibi Türk sinemasının yıldızları ile bazı yönetmenlerin de katılması bekleniyor.

Festivalde ilk olarak başrollerini Tuba Büyüküstün ve Şevval Sam’ın oynadığı ’Yüreğine Sor" filmi gösterilecek. Etkinlikte Türk ve Alman üniversite öğrencilerinin çektikleri belgesel filmler de yer alıyor.

Festivalin açılış programında ise tarihi Opera binasında Ferhat Göçer sahne alacak. 5-14 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek festival boyunca 22’si Türk filmi olmak üzere 32 film gösterilecek.


Yandex.Metrica