Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Türkiye'nin ilk dans filmi Uçan Melekler

12 Kasım 2010 00:00

Yapımcılığını Hacı Yılmaz Film’in üstlendiği, senaristliğini ve yönetmenliğini Fırat Gürsoy’un yaptığı Türkiye’nin ilk dans filmi "Uçan Melekler” 26 Kasım Cuma günü vizyona giriyor.

1970’li yıllarda Amerika’da gettolardan çıkan zencilerin oluşturduğu Hip-Hop kültürünün Türkiye’deki yansımaları “Uçan Melekler” filminin konusunu oluşturuyor. Dans etmeyi bir tutku, müziği ise yaşam biçiminin yansıması olarak gören “Uçan Melekler” kış aylarında sinemaseverlerin içini ısıtacak.

Aydan Uysal, Okan Aydoğan, Serdar Güder, Melis Evirgen, Süleyman Bölek, İpek Tenolcay, Mihriban Taşdöğen, Serap Çetintürk, Çelik Bilge, Gözde Sinem Öztürk, Taylan Güner, Deniz Kıdır ve Aytaç Arman, “Uçan Melekler” in oyuncu kadrosunu oluşturuyor. “Uçan Melekler” filminin dansçı kadrosu, ömrünün 35 yılını tiyatro ve sinemaya adamış Ali Yaylı’nın öncülüğünde hazırlıklarını tamamladı.

Hip-Hop tarzında bir müzikal olan film, çocukluğunda ailesini kaza sonucu kaybedip yalnız başına sokaklarda yaşam mücadelesi veren Melek’in öyküsüdür. Melek (Aydan Uysal) bebek yaşta ailesi ile Antalya’ya tatile giderken büyük bir kaza geçirir ve tek kurtulan olur. Hayatında sürekli inişler ve çıkışlar yaşayan Melek’in tek destekçisi dostu Koray’dır. Koray (Okan Aydoğan) da durumu iyi olmayan bir sokak çocuğudur. Tek ortak noktaları çok iyi dans etmeleri ve bunu profesyonelce her geçen gün geliştirmeleridir.

Genç bir kızın dansı ile var olma savaşını anlatan “Uçan Melekler” Hip-Hop ve Break Dance üzerine kurgulanmış Türkiye’nin ilk müzikal dramasıdır.

Uçan Melekler, 26 Kasım 2010 Cuma günü 100 kopya ile sinemalarda.Yandex.Metrica