Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Altın Portakal heyecanı başlıyor

1 Ekim 2003 00:00
1-5 Ekim 2003 tarihleri arasında devam edecek festival, Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayacak. Festivalde daha sonra geleneksel hale gelen kortej geçişi gerçekleştirilecek.

Festivale katılan sanatçıların da yer aldığı kortej, Büyükşehir Belediyesi önünden başlayarak Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Güllük Caddesi, TRT Caddesi, Yüzüncü Yıl Bulvarı güzergahını izleyerek Atatürk Kültür Parkı’nda son bulacak.

‘Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması’na katılan 10 filmin yapımcı, yönetmen ve oyuncuları, filmleri sinemaseverlerle birlikte izleyecekler.

Altın Portakallara ulaşabilmek için yarışan 10 film şunlar: Ziya Öztan’ın “Abdülhamit Düşerken”, Zeki Demirkubuz’un “Bekleme Odası”, Derviş Zaim’in “Çamur”, Yusuf Kurçenli’nin “Gönderilmemiş Mektuplar”, Zeki Ökten’in “Gülüm”, Reis Çelik’in “İnat Hikayeleri”, Ömer Kavur’un “Karşılaşma”, Hakan Haksun ve Ercan Durmuş’un “Kolay Para”, Ümit Cin Güven’in “Metropol Kabusu” ve Mustafa Altıoklar’ın “O Şimdi Asker” adlı filmleri “Altın Portakal” için yarışacak.

Festivale katılacakları ilân edilen Ulaş Ak’ın “Giz” ve Ahmet Uluçay’ın “Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak” filmleri, ‘laboratuar işlemlerinin tamamlanmaması’ sonucu yarışmadan çıkarıldılar.

40. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metrajlı Film Jürisi, şu isimlerden oluşuyor:
Fatma Pehlivan (Belçika Senatörü/AKSAV Temsilcisi), Sevda Sevil Aktolga (SİNESEN), Murat Hasarlı (MESAM), Mehmet Açar (SİYAD), Safa Önal (SENDER), Erden Kıral (FİLMYÖN), Şevki Tosunoğlu (FİYAP), Nida Karabol (SESAM), Süleyman Turan (SODER), Engin İnal (ÇASOD), Prof. Dr. Özden Çankaya (Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Anabilim Dalı Başkanı)Yandex.Metrica