Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

'İlahi adalet yerini buldu'

13 Kasım 2010 00:00

Filmleri televizyonlarda tekrar tekrar gösterilen Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal ile çocukları Ali ve Ezo Sunal’ın, 'Düttürü Dünya' ve 'Yoksul' filmlerinin yapımcısı Şerafettin Gür’e açtıkları tazminat davasını kazanması Yeşilçam’da bomba etkisi yaratmıştı.

İstanbul 1. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi, Sunal ailesine yeni gösterimlerinden telif verilmesini kararlaştırdı. Kararın ardından HT Magazin’e konuşan Ali Sunal, kararın Yargıtay’dan da onanmasını sabırsızlıkla beklediğini ve bunu çok istediğini söyledi. Ali Sunal, "Böyle bir kanun çıkacaksa buna önayak olanın Kemal Sunal olması çok güzel. İlahi adaletin yerine geldi. Bu kanun zaten babam için değil. Biz bunu vasiyet gibi görüyorduk. O insanlara değer katmak isteyen biriydi. Bu sorun onun adıyla çözülürse ona çok yakışır. Kanun, 'Kemal Sunal Kanunları' olarak anılırsa bu bizi mutlu eder" diye konuştu.

YENİ BİR DÖNEM BAŞLATACAK
Sunal ailesinin avukatı Uğur Güven ise "Şerafettin Gür, Kemal Sunal’ın dostudur. Bu dava sadece ona karşı kazanılmış diye yanlış anlaşılmamalı. Bu Türkiye’deki hukuksal bir boşluktur. Bu dava Yargıtay’dan da geçtiği halde, Cüneyt Arkın, Adile Naşit gibi çektikleri filmlere performansları ve oyunculuklarıyla damga vuran herkes için örnek teşkil edecek ve yeni bir dönem başlatacak" dedi.Yandex.Metrica