Düşle gerçek arasında posteri

Jesus de la Vega’yla Javier Gullon’un özgün senaryosundan gerçekleştirilen psikolojik gerilim, saplantılar, bilinçaltı, annelik olgularını düşle gerçek arasında gidip gelerek, gizemi ve gerilimi hep en üst noktada tutarak aktarıyor.

Bekar anne Maria, beş yaşındaki oğlu Diego’yla Hierro adasına tatile giderken feribotta uyuyakalır. Uyandığında Diego ortada yoktur. Aradan altı ay geçer, Maria oğlunun dinmez acısıyla yaşama tutunmaya çabalamaktadır. Beklenmedik bir telefon alan Maria bulunan bir çocuk cesedini teşhis için Hierro’ya gider.

Morgdaki beden oğlu değildir.

Bu garip adada zaman durmuş gibidir, genç kadın korkularıyla, karabasanlarıyla yüzyüze gelmek zorunda kalacaktır. Diego’nun yaşadığına kesinlikle inanan Maria ona ulaşabilmek için olabilecek her yolu dener. Tehlike dolu, geriye dönüşü olmayan bu yolda tek başına ilerleyen Maria sonunda bazı sırların yüzeye çıkmaması, açıklanmaması gerektiğini de anlayacaktır.

2009 Cannes Film Festivali’nin Eleştirmenlerin Haftası bölümünde gösterilen filmde İspanyol oyuncu Elena Anaya, Mairia’nın içsel gelgitlerini eksiksiz yorumluyor.

 

Kaynak : Cumhuriyet

Son Yorumlar

Yandex.Metrica