Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Angelina muradına erdi!

21 Kasım 2010 00:00

Angelina Jolie’nin Bosna’daki savaş yıllarında (1992-1995) geçen bir aşk hikâyesini konu alan filminin Bosna Hersek’teki çekimleri başladı. Budapeşte’de yaklaşık iki ay önce çekimleri yapılan 'Adsız Bir Aşk Hikayesi' filminin Bosna Hersek’teki çekimleri için Jolie’nin asistanları Saraybosna’ya geldi. Jolie’nin, Budapeşte’de oyuncularla filmin ana sahnelerini çektiği, Saraybosna’ya gelen ekibin ise dört gün boyunca farklı bölgelerden filmle ilgili çekim yapacağı öğrenildi.

Filmin ortak yapımcısı Edin Şarkiç, gazetecilere yaptığı açıklamada, film ekibinin dün sabah erken saatlerden itibaren Saraybosna’da savaş yıllarında Sırbistan ordusunun da bulunduğu Mareşal Tito eski askeri kışlasında çekimler yaptığını açıkladı. Film ekibinin çekimlerine Saraybosna’nın Milatska nehri üzerinde yapılan ve şehrin en eski dört köprüsünden biri olan Koziya Çupriya ve tarihi kale duvarları Zuta Tabiya bölgelerinde devam edecekleri belirtildi. Angelina Jolie'nin ise önümüzdeki günlerde Bosna Hersek'e geleceği ve film ekibinin başında bulunacağı bildirildi.

ÇEKİM İZNİ İPTAL EDİLMİŞTİ
Jolie'nin ilk yönetmenlik denemesi olan, yaklaşık 12,5 milyon Euro'ya mal olacak filmde Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'dan çok sayıda ünlü oyuncu rol alıyor.

Filmin Bosna Hersek'teki çekim izni, Tecavüze Uğramış Savaş Mağduru Kadınlar Derneği Başkanı Bakira Haseçiç'in şikayeti üzerine iptal edilmiş, ancak eksik evrakın tamamlanması ve filmde Boşnak kadınlara hakaret tespit edilmemesi üzerine tekrar verilmişti.Yandex.Metrica