‘Altın Portakal’lar sahiplerini buldu posteri Festivale katılan filmlerin gala gösteriminden sonra, jüri bu yılki ‘Altın Portakal’ sahiplerini açıkladı. Ömer Kavur’un “Karşılaşma” adlı filmi ‘En İyi Film’ seçildi. “Karşılaşma”, ayrıca ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Senaryo’, ‘En İyi Görüntü Yönetmeni’ ve ‘En İyi Kurgu’ dallarında da ödül aldı.

Ziya Öztan’ın yönettiği “Abdülhamid Düşerken”, ‘En İyi İkinci Film’ seçilirken, filmdeki rolüyle Meltem Cumbul, ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü aldı. “Abdülhamid Düşerken”in sanat yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler, “En İyi Sanat Yönetmeni”, filmin laboratuvar işlemlerini gerçekleştiren Sinefekt ise “En İyi Laboratuvar Ödülü”ne layık görüldüler. Tarık Akan’a da “Gülüm” filmindeki performansıyla “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” verildi.‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’, “Bekleme Odası” filminde oynayan Nurhayat Kavrak seçildi. Tarık Akan’a da “Gülüm” filmindeki performansıyla “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” verildi.‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’, “Bekleme Odası” filminde oynayan Nurhayat Kavrak seçildi.

“En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”nü ise Çetin Öner(“Abdülhamid Düşerken”) ile Aytaç Arman(“Gönderilmemiş Mektuplar”) paylaştı.

“En İyi Film Müziği Ödülü”nü “Abdülhamid Düşerken” filmiyle Timur Selçuk aldı. Bu yıla özgü olan, “40. Yıl Özel Ödülü”nü ise “O Şimdi Asker” filmindeki rolüyle Mehmet Günsür’e verildi. Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar

Yandex.Metrica