Bosna'daki çekimler sona erdi  posteri


Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de yaklaşık 2 ay önce çekimleri yapılan ''Untitled Love Story'' (Adsız Bir Aşk Hikayesi) filminin Bosna-Hersek'teki çekimleriyle ilgili Jolie'nin asistanları 17 Ekimde Saraybosna'ya geldi. Filmin sahnelerinin figüranlarla olan kısımları, dört gün boyunca Saraybosna ve Vareş kentlerinde çekildi. Jolie ise Budapeşte'de kalarak filmin diğer sahnelerinin çekimini yaptı.

Bosna-Hersek'teki çekimlerin tamamlanması dolayısıyla filmin oyuncularından Bosna-Hersekli Branko Curiç, film ekibi için kutlama programı düzenledi. Jolie'nin katılmadığı kutlama programında konuşan Curiç, Angelina Jolie'nin ekibinin parçası olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ve Hollywood yıldızlarından beklenen şımarıklığı Jolie'de hiçbir şekilde görmediğini ifade etti.

Filmin ortak yapımcısı Edin Şarkiç, yaptığı açıklamada, filmin Budapeşte'deki çekimlerinin de tamamlandığını, Bosna-Hersekli oyuncuların memleketlerine döndüklerini belirtti. Şarkiç, oyuncuların yorucu bir tempoda çalışmalarına rağmen, çekimlerin iyi gitmesinden mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Edin Şarkiç, filmin mükemmel olacağını ve Bosna-Hersek için dünya çapında harika bir tanıtım yapacağını vurgulayarak, ''Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi Jolie, Bosna-Hersek'e tamamen olumlu ve yardımsever duygularla yaklaştı'' dedi.

-SAVAŞ MAĞDURU KADINLAR JOLIE'NİN ZİYARETİNİ BEKLİYOR-

Jolie'nin filminin senaryosuna tepki gösteren, 1992 yılında liseye giden kızıyla birlikte tecavüze uğrayan ve bunun üzerine kurduğu dernekle 25 bine yakın tecavüz mağduru kadının ifadesini toplayarak Lahey'deki mahkemeye sunan Tecavüze Uğramış Savaş Mağduru Kadınlar Derneği Başkanı Bakira Haseçiç, yaptığı açıklamada, ünlü oyuncuyla dört aydır görüşmeyi beklediklerini ancak bu görüşmenin henüz gerçekleşmediğini söyledi.

Filmin çekimlerinin tamamlanmasına rağmen görüşmenin halen gerçekleşmemesinden şikayetçi olan Haseçiç, bu durumun tüm savaş mağduru kadınları çok üzdüğünü ifade etti.

Budapeşte'deki bir film stüdyosunda 29 Eylül'de çekimlerine başlanan ve Jolie'nin ilk yönetmenlik denemesi olan, yaklaşık 12,5 milyon avroya mal olan filmde Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'dan çok sayıda ünlü oyuncu rol aldı.

Filmin Bosna-Hersek'teki çekim izni, Tecavüze Uğramış Savaş Mağduru Kadınlar Derneği Başkanı Bakira Haseçiç'in şikayeti üzerine iptal edilmiş ancak eksik evrakın tamamlanması ve filmde Boşnak kadınlara hakaret tespit edilmemesi üzerine tekrar verilmişti.
 

Kaynak : Star

Son Yorumlar

Yandex.Metrica