New York’ta Beş Minare'den bir ilk daha  posteri

Dünyadaki milyonlarca insanın sinema filmlerini takip ettiği Amerikan Apple sitesinin fragman bölümünde ilk kez bir Türk filmi yer aldı. Mahsun Kırmızıgül’ün son filmi 'New York’ta Beş Minare'yi çok beğenen Apple yöneticileri, sitede filmin fragmanına yer vererek, film için bir sayfa açtı.

21 dünya ülkesine satılan filmin dış dünya satışları devam ederken, filmin başarısını gören Apple yöneticileri, ilk kez bir Türk filmini sayfalarına taşıyarak sayfalarında fragmana ve çeşitli bilgilere yer verdi. trailers.apple.com sitesinde yer alan 'New York’ta Beş Minare'nin oyuncusu Mustafa Sandal, yaptığı açıklamada, "Bir Türk filminin Apple sayfalarında yer alması hayal bile edilemeyecek kadar büyük bir olaydır. Bilgisayar dünyasında milyonlarca insanın takip ettiği bir devin filmimize yer vermesi bizim için gurur vericidir. Ben yıllarca Apple’ın sitesinden vizyona girecek olan filmlerin fragmanını ve bilgilerini takip ediyordum. Oynadığım filmin burada olmasına inanamıyorum. Mahsun Kırmızıgül gerçekten alkışı hak ediyor" dedi.

'New York’ta Beş Minare', iki bucuk hafta gibi kısa bir sürede 2.538.732 sinemasever tarafından izlenerek 'Eyyvah Eyvah' ve 'Yahşi Batı'yı geride bırakarak yoluna tüm hızı ile devam ediyor.

Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica