Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dizi senaristleri eylemde

22 Aralık 2010 00:00

Dizi setleri duruyor, çalışanlar protesto ediyor!

“Yerli dizi yersiz uzun!”

24 Aralık saat 19.00’da senaryo yazarları kalem bırakacak, yönetmenler stop diyecek, setler duracak ve şalterler inecek. Tüm sektör çalışanları servislere binip bu defa Taksim Meydanı’na AKM’nin önüne gelecekler.

“Yerli dizi yersiz uzun!” sloganıyla yola çıkan Senaryo Yazarları Derneği SENDER, ikinci eyleminde bu defa tüm sektör çalışanlarıyla birlikte ilgililere çağrı yapacak. Dünya standartlarını hiçe sayarak kaliteyi düşüren ve insanlık dışı çalışma koşullarını yaratan, dizi sürelerini 45 dakikaya indirme taleplerini tekrarlayacaklar. Sinema Emekçileri Sendikası SİNESEN’in de katılımıyla saat 19.00’da Taksim’de AKM’nin önünde toplanacaklar.

24 Aralık 2008’de gecenin geç saatlerine kadar süren bir setin ardından evlerine giderken trafik kazası geçirip hayatlarını kaybeden meşlektaşları Zehra Sezgin ve Tülay Ergildi’yi de anarak, setlerde hastalıklara, kazalara, ölümlere varan insanlık dışı çalışma koşullarını protesto edecekler.

Yayında olan birçok dizinin yönetmenleri, senaryo yazarları, oyuncuları, müzisyenleri ve ekiplerinin katılacağı eylemi gerçekleştirecek olan sektör çalışanları, seyincilerini de destek vermeye çağırıyor.

24 Aralık 2010 Cuma günü, saat 19.00’da AKM’nin önünde buluşalım dünya standartlarında süreler ve insanca çalışma koşulları için elele verelim.

SENDER

Senaryo Yazarları Derneğibltszlk

28 Aralık 2010 20:52

  Televizyon dizileri eskiden 45 dakikaydı,şimdi ise 90 dakika reklamlarıda sayarsak dizi 3 saati buluyor.Bende destekliyorum.Saçma sapan diziler çıkıp 90 dakika olup dizinin kalitesi düşüyor.

Cevap Yaz

ramazanates

25 Aralık 2010 15:02

Tamam işte kendilerinin sömürülmelerine izin veriyorlar abuk subuk dizilerde oynayıp yüzlerini eskitiyorlar en sonunda yeter dediler ama yine yanlışlık var.İsyan etmeleri gereken 45 dk süre değil ,uzunca uzayıp giden saçma diziler serisiydi eleştirecekleri bence.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica