"İşçi Filmleri Festivali" tanıtım yürüyüşü yapıldı posteri

Adana- İstasyon Meydanı'nda toplanan festival düzenleyici ve katılımcıları, ellerinde döviz, pankart ve akordiyonlarla Adana Büyükşehir Belediyesine kadar yürüdü. Adana Halkevleri yöneticisi Osman Erkut, burada yaptığı açıklamada, bu yıl festivalin 23-29 Aralık tarihleri arasında düzenleneceğini, emeğin filmlerini izleyici ile buluşturacak festivalin ücretsiz ve yarışmasız olacağını söyledi.

Amacı Türkiye ve dünyadan emekçilerin yaşamlarını ve mücadelelerini izleyicilerle buluşturmak ve Türkiye'deki işçi filmi üretimini özendirmek olan festivalin, TMMOB, DİSK, Tez Koop İş, KESK, Adana Tabip Odası, Sendika.Org ve Halkevleri tarafından düzenlendiğini ifade eden Erkut, şunları kaydetti:

''Festival, bu yıl 'Güvencesizliğe Seyirci Kalma' temasıyla gerçekleştiriliyor. Açılış töreni Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda yapılacak. Festivalin açılış filmi 2010 yılına damgasını vuran TEKEL işçilerinin Ankara direnişini konu alan 'Gördüğümüz Kendi Yüzümüzdür' belgeseli olacak. Belgesel gösteriminden önce Hayali Tevfik Dinç Gölge Oyunuyla Karagöz'le Hacivat'ı izleyicilerle buluşturacak.''

Erkut, gösterimlerin Taşmekan, Barajyolu Köylü Kafe, Adana Halkevinde ve mahallelerde de yapılacağını bildirdi.

 

Kaynak : Cumhuriyet

Son Yorumlar

Yandex.Metrica