Sinemanın Fatmagül’leri posteri

Televizyon ekranlarında bu aralar ortalık deyim yerindeyse tecavüz sahnelerinden geçilmiyor. RTÜK, gazeteciler, izleyici ve uzmanlar, sık sık tecavüz sahnelerinin olumsuz etkilerini dile getirirken, gerek sinemada gerekse dizilerde tecavüz sahneleri çekilmeye devam ediyor.

Bunların sonuncusu da komedi içerikli 'Kukuriku-Kadın Krallığı' filmindeki şiddetli tecavüz sahneleri oldu. Ne var ki bu kez tecavüze uğrayanlar kadınlar değil, erkekler. Çünkü ‘Kukuriku-Kadın Krallığı’nda dünya tersine dönüyor, erkeklerle kadınlar yer değiştiriyor. Hal böyle olunca da tecavüz etme yetisi kadınlara veriliyor. Böylelikle ‘Kukuriku-Kadın Krallığı’, tecavüze uğrayanların erkekler olmasıyla Türk Sineması’nda bir ilke imza attı.

Serkan Ok’un yönettiği 'Kukuriku-Kadın Krallığı'nda ekranların ‘Hallederiz Kadir’i Levent Ülgen ile ‘Kabak Hoca’sı Ali Düşenkalkar, tüm yalvarmalarına rağmen Didem Erol ile Ceren Soylu’nun tecavüzüne uğramaktan kurtulamıyor. Film boyunca neredeyse yerden kalkamayan Levent Ülgen ile Ali Düşenkalkar, ortak bir görüşle tecavüze uğrayan erkeğin de psikolojik olarak olumsuz yönde etkileneceğini hatta kadınlara nazaran ruhunda daha derin yaralar açılacağını belirtti. Ancak her iki aktör de bu sahneler için psikologlardan destek almadıklarını söylediler.

Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica