Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yılmaz Güney’in ‘Sürü’sü Küba’da ...

3 Kasım 2003 00:00
Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından Küba’nın başkenti Havana’da düzenlenecek Türk Filmleri Haftası’nda ilk kez Türk filmleri toplu olarak gösterilecek.

Türk Filmleri Haftası’nda Zeki Ökten’in “Sürü“, Fehmi Yaşar’ın “Camdan Kalp“, Yavuz Turgul’un “Eşkıya“, Mustafa Altıoklar’ın “Ağır Roman“, Ferzan Özpetek’in “Harem Suare“, Derviş Zaim’in “Filler ve Çimen“, Yılmaz Erdoğan ve Ömer Faruk Sorak’ın “Vizontele“, Nuri Bilge Ceylan’ın ödüllü filmi “Uzak“ ile Ziya Öztan’ın “Abdülhamit Düşerken“ adlı filmi, Kübalı sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Film haftasına katılmak üzere filmlerden bazılarının yönetmenleri Mustafa Altıoklar, Ziya Öztan, Fehmi Yaşar, Derviş Zaim ile Tevfik Başer, Taner Birsel, oyunculardan Meltem Cumbul ile Elif Dağdeviren de Küba’ya gidecek. Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu da film haftasının açılışına katılmak üzere Küba Hükümeti’nin davetlisi olarak bu ülkeye gidiyor.

ERKAN MUMCU, CASTRO İLE GÖRÜŞECEK

Gezisi sırasında Küba Kültür, Turizm, Dışişleri ve Adalet Bakanları ile de çeşitli temaslarda bulunacak olan Erkan Mumcu’nun ayrıca Küba Devlet Başkanı Fidel Castro ile de görüşmesi bekleniyor. Türk filmleri aracılığıyla Türkiye’nin ve Türk kültürünün bu ülkede tanıtılması amacıyla gerçekleştirilecek etkinliğe, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yanı sıra Dışişleri Bakanlığı, Küba’nın Ankara Büyükelçiliği, Küba Yönetmen ve Sanatçılar Birliği, Küba Sinematek, Ögertur ve Art Reklam’ın yanı sıra çeşitli film şirketleri de destek veriyor.Yandex.Metrica