Walsh'den Kapadokya'ya övgü posteri

Nicholas Cage'in başrollerini paylaştığı Ghost Rider 2 (Hayalet Sürücü) filminin Kapadokya bölgesindeki çekimleri sürerken, filmin yapımcısından Türkiye ve Kapadokya'ya övgü yağdı. Türk sinemasını yakından takip ettiğini belirten E. Bennett Walsh, "Final sahnesi için Kapadokya'yı tercih ettim çünkü daha önce bilinmeyen, gizemli bir yer olması gerekiyordu" dedi.

Filmin çekimleri Nevşehir'in Göreme beldesi yakınlarında kurulan platoda devam ederken, Nicholas Cage'in sahnesini görüntülemeye çalışan gazeteciler güçlük çekti. Yaklaşık 250 kişilik çekim ekibinin görev yaptığı film çalışmalarının 24 Ocak'a kadar Kapadokya'da süreceği öğrenildi.

Sette gazetecilerin sorularını yanıtlayan filmin Amerikalı yapımcısı E. Bennett Walsh, "Türkiye'de bulunmaktan ve Kapadokya'yı görmekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Daha önce buraya bir kez daha gelmiştim. Filmin final sahnesi için mekan ararken ilk aklıma gelen yer burası oldu. Burada gerçekten bir doğa harikası var ve burayı tüm dünyanın görmesi gerekiyor. Bu film sayesinde başta Amerikalılar ve tüm dünya, Kapadokya ve Türkiye'nin bu güzelliklerini görme şansını yakalayacak. Sette bizimle çalışan Türkler bize çok yardımcı oldu" diye konuştu.

Yapımcı Walsh, Kapadokya bölgesinde yapılan çekimler için gerekli izinlerde kendilerine çok yardımcı olduğunu belirttiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a teşekkür etti. Walsh, önümüzdeki yıllarda yeni bir film için Kapadokya bölgesini tercih edebileceklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica