Hollywood'dan sıkıldı Türkiye'ye geliyor  posteri

Ferzan Özpetek, Eylül ayında Türkiye’de çekeceği filmin senaryo çalışmalarına hız verdi. Daha önce de Serseri Mayınlar’ın senaryosunu birlikte yazdığı, İtalya’nın tanınmış senaristlerinden Ivan Cotreneo ile yazımına başladıkları “Sonra Ağlayacağım” filmi için Özpetek geçtiğimiz yaz İstanbul ve Mardin’de mekan keşfi gezisi de gerçekleştirmişti.

İtalya’da başlayıp Türkiye’ye uzanan bir “yol filmi” olan “Sonra Ağlayacağım” ağırlıklı olarak İstanbul’un boğaz hattındaki mekanlarında ve Mardin’de geçecek.

CEM YILMAZ VE MONİCA BELLUCİ İLE BULUŞTU


Özpetek’in Türkiye temsilcisi Serap Engin yaptığı açıklamada, ünlü yönetmenin Türkiye’de çekeceği filmindeki karakterler için Cem Yılmaz ve Monica Belluci’yle konuştuğunu söyledi. Geçtiğimiz Ağustos ayında, Özpetek’i Roma yakınlarındaki Sabaudia’da ziyaret eden Engin, bu görüşmeleri sırasında Monica Belluci ve Cem Yılmaz’ın da usta yönetmeni ziyaret ettiklerini ve film üzerine konuştuklarını söyledi.

Henüz senaryonun tamamlanmadığını belirten Engin, Belluci’nin filmde oynamasının Türkiye’nin eşsiz mekanlarının dünya sineması tarafından keşfedilmesine de aracılık edeceğine inandığını söyledi. “Sonra Ağlayacağım”ın çekimlerine 2011’in yaz sonunda başlanması planlanıyor. (Gazeteport)

HAREM'DE MONİCA VAR

 

Türk-İtalyan ortak yapımı 'Harem' filminde ünlü aktris Monica Bellucci, Sultan İbrahim'e hediye edilen Turhan Sultan'ı oynayacak.

Osmanlı İmparatorluğu'nu konu alan dizi ve filmlere yeni bir proje ekleniyor. Sabah gazetesinin haberine göre; Aylin Livaneli'nin sahibi olduğu İnterfilm tarafından hazırlanan ve yıl sonunda gösterime girmesi beklenen Türk-İtalyan ortak yapımı 'Harem'in başrolünde Monica Bellucci var. Filmde Kösem Sultan'ın oğlu Sultan İbrahim'e hediye ettiği cariye Turhan Sultan'ın hikâyesi konu ediliyor.

1641'de Kırımlı akıncılar tarafından kaçırılıp Kösem Sultan'a teslim edilen cariye Turhan Sultan'ı canlandıracak olan Bellucci, uzun süredir Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili kitaplar okuyor. Filmin diğer sürprizi ise İtalyan aktris Claudia Cardinale. Önümüzdeki günlerde gösterime girecek olan 'Signora Enrica' isimli filmde de İsmail Hacıoğlu ile başrolü paylaşan Cardinale, bu yapımda Kösem Sultan'ı oynayacak. Daha önce 'Elektra' isimli filmle adını duyuran Natassia Malthe ise 'Josephine' rolü ile izleyici karşısına çıkacak.

KRALDI, PADİŞAH OLACAK


Yönetmenliğini ödüllü yönetmen Fabien Pruvot'un yapacağı filmin senaryosunu Zülfü ve Aylin Livaneli yazdı. Filmin müzikleri de Zülfü Livaneli tarafından hazırlanıyor. Filmde Sultan İbrahim'i İspanyol oyuncu Jordi Molla canlandıracak. Molla, Kraliçe Elizabeth'in hayatını konu alan 'Elizabeth' filminde de İspanya Kralı II. Philip rolündeydi. 

 

Kaynak : Star

Son Yorumlar (1)

delikadir39 avatar delikadir39 25 Ocak 2011 10:58:01

10

Osmanlı Padişahını Türkler oynar.

Yandex.Metrica