Mahsun-TÜRSAK savaşı başladı! posteri

Mahsun Kırmızıgül, ‘New York’ta Beş Minare’ filmini ‘Yeşilçam Ödülleri’ yarışmasına vermemesinin nedenini avukatı Ufuk Sıtkı aracılığıyla açıkladı. Kırmızgül, meslek birliklerine gönderdiği yazıyla ‘Yeşilçam Ödülleri’ne, jürisinde sinema meslek birliklerinin üyelerinin yer almadığı gerekçesiyle katılmadığını belirtti.

Kırmızıgül’ün avukatı Ufuk Sıtkı’nın imzasını taşıyan açıklamada, "Türkiye’de yapılan ödüllendirilme yöntemindeki kayırmacı ve çarpık yaklaşım sonucu ortaya çıkan mantık dışı dağılım nedeniyle müvekilim Mahsun Kırmızıgül, filmlerini festivallere ve bu tür yarışmalara göndermemektedir" denildi.

‘MAHSUN TEPKİDE HAKSIZ’
Yeşilçam Ödülleri’ni düzenleyen TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı) Başkanı Engin Yiğitgil ise Kırmızıgül’ün bu açıklamasına anında tepki gösterdi. Yiğitgil, Mahsun Kırmızıgül’ün Yeşilçam Ödülleri’ne gösterdiği tepkinin haksız olduğunu belirterek, "Kendisi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş Yeşilçam Ödülleri’nin jüri üyelerinin tabanını sinema meslek birliği üyeleri oluşturuyor" dedi. Yiğitgil sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ayrıca kendisi ‘Beyaz Melek’ ile ‘En İyi İlk Film’, ‘Güneşi Gördüm’de ise Cemal Toktaş ile ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ve Soykut Turan ile ‘En İyi Görüntü Yönetmeni’ ödüllerini kazandı. Bu filmleri ödül aldığında da ‘Yeşilçam Ödülleri’nin jüri alt tabanı sinema meslek birliklerinden oluşuyordu, bugün de. Bu nedenle Mahsun’un ‘Yeşilçam Ödülleri’ni haksız yere suçladığını düşünüyorum."

 

Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica