Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ankara’da yarışacak filmler belirlendi

11 Kasım 2003 00:00
Dünya Kitle İletişim Araştırma Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 15’incisi düzenlenen festival, bu yıl 18-28 Aralık 2003 tarihleri arasında yapılacak.

Festivale bu yıl “Ulusal Uzun Film Yarışması”na, Ziya Öztan’ın Abdülhamid Düşerken, Zeki Demirkubuz’un Bekleme Odası, Hakan Haksun ve Ercan Durmuş’un Kolay Para, Reis Çelik’in İnat Hikayeleri, Ümit Cin Güven’in Metropol Kabusu, Ömer Kavur’un Karşılaşma, Yüksel Yavuz’un Küçük Özgürlük ve Derviş Zaim’in Çamur adlı filmleri katılacak.

Yarışmanın Seçici Kurulu’nda ise Yönetmen Şerif Gören, sinema eleştirmeni Alin Taşciyan, oyuncu Muzaffer Özdemir, Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi yöneticisi Mithat Alam, ODTÜ Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Hasan Ünal Nalbantoğlu yer alıyor.

Çankaya Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen festivalin tüm ödülleri belediye tarafından karşılanacak. Bu yıl Ulusal Uzun Film Yarışması’nda “En İyi Film” ödülüne 25 milyar lira, “Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü”ne 10 milyar lira, “Onat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü”ne 10 milyar lira, “Umut Veren Yeni Yönetmen” ödülüne 7 milyar lira ve “Umut Veren Yeni Senaryo Yazarı” ödülüne 5 milyar lira ödül verilecek.Yandex.Metrica