Hop Dedik’in Çekimleri Bitti posteri

Yalana, dolana, talana, hırsıza, arsıza, yolsuza, laine ve haine ve de cümle haşerata HOP DEDİK! sloganıyla yola çıkan, Yapımcılığını Ali AVCI, Yönetmenliğini Oğuz YALÇIN’ın üstlendiği, senaryosunu Emniyet Amiri Bayram ÖZBEK’in yazdığı “Hop Dedik!” sinema filminin çekimleri bitti.

Çekimlerini zorlu kış şartlarına rağmen başarıyla tamamlayan Hop Dedik ekibi ve oyuncuları için Okutan Konağı’nda veda yemeği düzenlendi.

Yönetmen Oğuz YALÇIN; kış döneminde yoğun çalışma temposuyla çalışmalarını tamamlayan ekip ve oyuncuların, özellikle açık hava sahnelerinde soğuktan çok etkilenmelerine rağmen Kayseri halkının sıcaklığı ve set ekibinin gayretli çalışmaları sayesinde çekimlerini 3 hafta gibi kısa sürede tamamladıklarını belirtti. Yalçın 1 Nisan’da bu gayretli çalışmanın karşılığında izleyiciye mükemmel bir film sunacaklarının garantisini verdi.

Hop Dedik! Filmi Deli Dumrul 2 Değildir.

Yapımcı Ali Avcı “Hop Dedik!” sinema filminin “Deli Dumrul: Kurtlar Kuşlar Aleminde” filminin 2.si gibi algılandığının ama bahsi geçen filmden sadece “Deli Dumrul” karakterinin internette tıklanma rekorları ile beraber yorumların da çok iyi olmasının nedeniyle Deli Dumrul karakterini HOP DEDİK sinema filmine aldıklarını ve hikâyenin bambaşka bir seyri olduğunun özellikle altını çizdi. Filmde çok önemli sürprizlerin olduğunu söyleyen Avcı, bu filmde izleyicilerin farklı duyguları bir arada yaşayacağını belirtti. Filmin Senaristi Emniyet Amiri Bayram Özbek, filmin ağırlıkta Emniyet Teşkilatını konu aldığını, Şehit Emniyet Amiri Semih BALABAN’ın özgün hikâyesinin de içinde bulunduğunu söyledi.

Filmin Kayseri’de gerçekleşecek galasına Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL’ün de katılması bekleniyor.

Geniş Oyuncu Kadrosu 

Usta oyuncular Perihan Savaş ve Bulut Aras’ında rol aldığı filmde; Emir Benderlioğlu, Orhan Bıyıklı, Ceren Şekerci, Mesut Çakarlı, Ferdi Akanur, Sabri Özmener, Melih Çardak, Yaşar Uzer, Erdal Cindoruk, Nurhan Yılma, Buket Bulut, Atalay Demirci, İsrafil Köse, Çetin Altay, Serhat Saylan, Mehmet Özgür, Ümit Keleş gibi önemli isimler yer alıyor.

Son Yorumlar (1)

TarikSahin_1 avatar TarikSahin_1 10 Aralık 2012 17:59:27

Hop Dedik serisi bence Bayram bey'in çıkış noktasıydı.Kendisini zaten bilenler Stv'deki bazı yapımlardan hatırlayacaklardır.Kaleminiz sağlam olabilir,ama bence sağlam karakterde çok önemli.Bayram bey bu camiada tanıdığım en oturaklı,cana yakın,ideali st,prensipli senaristlerden biri.Kendisine sonsuz başarılar diliyorum,bundan sonraki projelerinde.

Yandex.Metrica