İnşaat filmi 21 Kasım’da vizyonda... posteri “İnşaat” içinde yaşadığımız toplumda, her alanda karşılaştığımız çıkışsızlıkları, komedi unsurlarıyla birleştirerek bize sunan bir ‘kara komedi’ hikayesi.

Kafalarında bambaşka hayalleriyle, bir mafya patronunun şoförü olan Nizamettin’in inşaatında çalışan Ali ve Sûdi, kötü şans veya kader sonucu ‘zoraki mezar kazıcılığı’ ve ‘part-time şeyhliğe’ soyunmak zorunda kalırlar. Öldürmek için çok haklı sebepleri olduğuna inanan birtakım insanlar, haklı olduklarını savundukları cinayetleriyle “İnşaat”ta buluşunca işler karışır.

Masumiyet, suç, sevgi, nefret, intikam, bağışlama ve ihanet diye tanımladığımız insani kavramlar arasındaki sınırlar, derme çatma bir “İnşaat”ta kaybolur. Nizamettin’in baskısı altında, mahallenin güzel kızı Nazife ve derdine çare arayan Ayşe’nin aşkı arasında, mahallenin yaşlı ve bir o kadar da tatlı teyzesinin merakı peşinde giderek hedeflerinden sapan Ali ve Sûdi, kendilerine bir çıkış yolu ararlar.

Ömer Vargı, Yılmaz Güney ile Şerif Gören’in yardımcısı olarak başladığı sinema serüvenine, “Her Şey Çok Güzel Olacak”tan sonra “İnşaat”la, sıradan insanların kahramanlaştığı, kötünün haklı olduğu, her şeyin yozlaştığı, yaşamla ölümün ayrımının zorlaştığı bir yerlerdeki inşaatta, bir türlü inşâ edilemeyen hayatların trajikomik hikayesini anlatarak devam ediyor.

Resmi web sitesi: www.insaatfilmi.com Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar

Yandex.Metrica