Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Berlin’e yıldız akını

11 Şubat 2011 00:00

Alman Bild Gazetesi Almanya’nın başkenti Berlin’de dün başlayan 61. Berlin Film Festivali’nin film yıldızlarının adeta Mekke’si haline geldiğini yazdı. 385 filmin gösterileceği Berlinale’ye dünyaca ünlü çok sayıda sinemacı akın etmeye başladı. Yarışma dışı gösterilecek filmler arasında ünlü koreograf Pina Bausch’un anısına çekilen 3 boyutlu dans filmi 'Pina' ve 12 dalda Oscar adayı 'Zoraki Kral' (The King’s Speech) da var.

Berlinale’ye bu yıl beklenen yıldızlar arasında Diane Kruger, Ralph Fiennes, Colin Firth, Kevin Spacey, Jeremy Irons, Liam Neeson, William Hurt ve Madonna da bulunuyor. Bu yıl 'Altın Ayı Onur Ödülü” ise 80 yaşındaki oyuncu Alman aktör Armin Mueller-Stahl’e verilecek.

PANAHİ’NİN KOLTUĞU BOŞ BIRAKILDI
Berlin’de bu yıl jüride yer alması beklenen İranlı yönetmen Cafer Panahi’nin koltuğu, jürinin dün yaptığı basın toplantısı sırasında boş bırakıldı. Başkanlığını Isabella Rossellini’nin yaptığı jüriye aylar önce çağrılan Cafer Panahi, geçtiğimiz aralık ayında İran’da rejim karşıtı hareketleri nedeniyle 6 yıl hapse mahkûm olmuş ve 20 yıl boyunca sinema yapması yasaklanmıştı.Yandex.Metrica