Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

!f şimdi Ankara'da başlıyor

3 Mart 2011 00:00

İSTANBUL - Bu yıl “!f Mahallede” sloganıyla yola çıkan Festival, 17 Şubat’ta İstanbul’da başladığı yolculuğunu Ankara’da sürdürüyor. Sıra dışı ve yenilikçi programı ile tanınan !f AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 2-6 Mart tarihleri arasında Ankaralı sinemaseverlerle buluşacak.

Bu yıl Ankara’daki 6. yılını kutlayan Festival, yoğun ilgi üzerine tarihlerini iki gün daha uzatıyor ve İstanbul programındaki pek çok filmi Ankara’ya taşıyor. Uzun metraj filmlerin CEPA AFM Sinemaları’nda gösterileceği Festival’in kısaları Ankara Goethe Enstitüsü’nde ve Bilkent ile Orta Doğu Teknik üniversitelerinde ücretsiz izlenebilecek.

!f’in filmleri bir başkadır!
!f Ankara programında bu yıl 100 film gösterilecek. Festival’in birbirinden etkileyici ve hafızalara kazınacak filmleri arasında, Pazar günü dağıtılan Akademi ödüllerinde En İyi Belgesel dalında Oscar alan İç İşler (Inside Job), Altın Küre Ödülleri’nde komedi dalında “en iyi film” ve “kadın oyuncu” ödüllerini toplamış olan İki Kadın Bir Erkek (The Kids Are Alright), son yılların en gözde yönetmenlerinden Xavier Dolan, ilk filmi Annemi Öldürdüm’den sonra merakla beklenen filmi Hayali Aşklar (Heartbeats), William Burroughs’un daha önce hiç yayınlanmamış görüntülerine yer veren William S. Burroughs: İçerdeki Adam (William Burroughs: A Man Within), John Lennon’u bekleyen hazin sondan hemen önceki dönemleri, sanatçının New York günlerini anlatan LennonNYC (LennonNYC), kült Japon yönetmen Sion Sono’nun, gerçek bir seri katilin hikâyesinden esinlendiği, tüyler ürpertici yeni filmi Soğuk Balık (Tsumetai Nettaigyo) de yer alıyor.

 Yandex.Metrica