Erkan Aydoğan Oflu Öldü posteri Grip olduğu öğrenilen Aydoğan Oflu, Ortaköy’deki evinde kalp krizi geçirerek hayata veda etti.

Son Yolculuğuna Uğurlandı
39 yaşında ölen Oflu’nun cenazesi Ortaköy’deki Hacı Mehmet Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Eyüp Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Oflu’nun aynı diziden rol arkadaşı Keremcem, “Çok zamansız öldü. Çok zor. Sevenlerine sabır dilemekten başka yapılacak bir şey yok“ dedi.

Tiyatro oyuncusu Gürgen Öz ise, “Yetenekli bir oyuncuydu. Allah rahmet eylesin. Üzgünüz. Çok iyi bir insandı“ diye konuştu.

Tiyatro oyuncusu Özkan Uğurlu da, “Bir anda oldu. Sporla da uğraşıyordu kendisi. Söyleyecek söz bulamıyorum“ dedi.

Erkan Aydoğan Oflu Kimdir?
1972 yılında İstanbul Fatih’te doğan Erkan Aydoğan Oflu, 1973 yılında ailesiyle beraber Almanya’ya yerleşti. Almanya’da kaynakçılık meslek lisesini bitirerek iki sene tersanelerde çalıştı.

1993 yılında Türkiye’ye dönerek askerliğini yapan oyuncu, dergi dağıtımı, turizm, oto alım-satım, tamir işleri ile uğraştı ve spor hocalığı yaptı.

1999 yılında bir boksörü canlandırdığı ilk reklam filminde oynadı, bu reklam filmi Newyork’ta ödül aldı.

Çeşitli reklam filmlerinde rol almasının ardından, Reha Erdem’in yönettiği "Korkuyorum Anne" adlı uzun metrajlı filmde "Aytekin" karakterini canlandırdı. Bu filimdeki performansı beğenilince diğer projelerde rol alma fırsatı buldu.

Meltem Kayalı’nın yapımcılığını, Bülent İşbilen’in yönetmenliğini üstlendiği "Aşk Oyunu" adlı dizide "Kurti" tiplemesiyle ekranlara geldi. Bu dizi kendisinin Türkiye’de herkes tarafından tanınmasını sağladı.

Oyuncu 2. projesi olan "Yine de Aşığım" adlı dizide Haluk Bilginer, Şevval Sam ve Dolunay Soysert ile birlikte rol aldı.

Sanatçı "Kısık Ateşte 15 Dakika" adlı sinema filminde de ise Şakir karakterini canlandırdı. Kaynak : TRT Haber

Son Yorumlar (3)

ordulu ordulu avatar ordulu ordulu 01 Haziran 2011 13:34:06

10

Allah Rahmet Eylesin

anlkoc93 14 Mart 2011 15:09:03

Allah rahmet eylesin. :(

delikadir39 avatar delikadir39 08 Mart 2011 14:06:03

10

Allah rahmet eylesin.Gencecik adam...

Yandex.Metrica