Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Forrest Gump, Bond'u solladı!

26 Mart 2011 00:00
ABD menşeli ABC televizyon kanalı ve People dergisi tarafından düzenlenen anketle, 1994 yapımı 'Forrest Gump' filminin ana karakteri, 'Hollywood fabrikasının' bugüne kadar ürettiği yarım milyondan fazla filmin kahramanını geride bırakmayı başararak zirveye yerleşti. Gump'ı canlandıran Tom Hanks, bu performansıyla en iyi erkek oyuncu Oscar'ına değer görülmüştü.

The Telegraph'ın haberine göre, belirlenen listede ikinci sıraya oturan isim, Sean Connery, Roger Moore, Pierce Brosnan ve Daniel Craig tarafından canlandırılan İngiliz gizli ajanı '007 James Bond' oldu. 'Rüzgâr Gibi Geçti/Gone With Wind'in 'Scarlett O'Hara'sı ise üçüncülüğe yerleşti. İngiliz yıldız Vivien Leigh'nin canlandırdığı karakter ilk beşe giren tek kadın oldu.

Anthony Hopkins'in hayat verdiği yamyam seri katil 'Hannibal Lecter' (Kuzuların Sessizliği/Silence of the Lambs) dördüncülüğü elde etti. Beşinci en popüler kahraman ise Harrison Ford'un canlandırdığı 'Indiana Jones' seçildi.

Ankete 500 binin üzerinde kişi katıldı. Katılımcılar en sevdikleri kahramanların yanı sıra farklı kategorilerde olmak üzere, en beğendikleri filmler için de oy verdi. Buna göre de 1939 yapımı 'Rüzgâr Gibi Geçti', tüm zamanların en iyi filmi seçildi.


Yandex.Metrica