Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Altyazı’nın Nisan sayısı bayilerde

28 Mart 2011 00:00
Altyazı Aylık Sinema Dergisi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Nisan sayısında İstanbul Film Festivali’ni tüm boyutlarıyla ele alan çok geniş bir dosyaya yer veriyor. Bu yıl 30. kez düzenlenen festivalin gözden kaçırılmaması gereken filmleri üzerine uzunlu kısalı değerlendirme yazıları, François Ozon’dan Patricio Guzmán’a pek çok yönetmenle yapılmış söyleşiler, sinemaseverleri festival tarihinde yolculuğa çıkaran notlar, Clair Denis-Tindersticks ortaklığının ayrıntıları; hepsi bu 33 sayfalık dosyada...

Altyazı’nın ‘Vizyon’ sayfalarında bu ay, Seyfi Teoman’ın geçtiğimiz Şubat ayında Berlinale’de beğeniyle karşılanan ikinci uzun metrajı Bizim Büyük Çaresizliğimiz ve John Cameron Mitchell’ın yeni filmi Mutluluğun Peşinde (Rabbit Hole) üzerine birer değerlendirme yazısı ve ilk uzun metrajı Zefir’i İstanbul Film Festivali’nin ardından vizyonda izleyeceğimiz Belma Baş’la yapılmış bir söyleşi yer alıyor.

Altyazı’nın düzenli köşelerinden Devre Dışı’nda, Mart ayında video işleriyle Ankara Film Festivali’ne katılan Matthias Müller; docİstanbul köşesinde 61. Berlinale’nin belgeselleri; Kaya Özkaracalar’ın 30 Yıl Önce’sinde ise 1981 yılının Nisan ayı inceleniyor.

Ayrıca Altyazı’nın 105. sayısının Eleştiriler bölümünde de, Mart ayında vizyona giren Çınar Ağacı, Gölgeler ve Suretler, Çalgı Çengi ve 72. Koğuş gibi yerli filmlerin yazıları bulunabilir. Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı ve İz Peşinde’ye dair eleştiri yazılarının da okunabileceği köşede, son dönemin dikkat çeken filmlerinden İki Kadın Bir Erkek, Gerçeğin Parçaları ve Hayvanlar Krallığı’nın aile kavramını ele alış biçimlerini değerlendiren bir inceleme yazısı da yer alıyor.


Yandex.Metrica