Zeki Alasya'dan 'Ne alaka' dedirten sözler posteri İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen, sinemaseverlerin heyecanla beklediği 30. İstanbul Film Festivali’nin açılış töreni Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. 17 Nisan'a dek sürecek olan festivalin açılış töreni, sinema ve sanat dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Geceye, kapatılan Emek Sineması için yapılan protesto ve Zeki Alasya'nın "Ne alaka?" dedirten sözleri damgasını vurdu.

"NE ALAKA?" DEDİRTEN SÖZLER

Mehmet Ali Alabora'nın sunuculuğunu üstlendiği açılış töreni çarpıcı anlara sahne oldu. Törenin ilk dakikalarında salondan yükselen ‘Emek Sineması’ lehine tezahüratlar büyük alkış aldı.

Törende 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'nü alan Oyuncu Zeki Alasya da Emek Sineması'nın kapanmasıyla ilgili ilginç bir yorum yaptı. Alasya, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, "Bizim çalıştığımız bir yer vardı, orayı kapattılar, sonra tekrar açtıklarında orada namaz kılınmaya başlandı. Emek Sineması’nı çok seviyoruz ve tekrar açılmasını istiyoruz ama açılınca orada da namaz kıldıracaklarsa açılmasın" dedi.

Zeki Alasya'nın sözleri salondakiler tarafından da şaşkınlıkla karşılanırken, ünlü oyuncunun bu çıkışı hangi bağlamda ve ne maksatla yaptığı anlaşılamadı. Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar (4)

halit.28 11 Nisan 2011 18:49:04

sanata duygusal düşünce karıştırp ortalığı aya kaldırmak isteyen insanlar emin olsunlar ki sanat için emek verdiği herşeyin üstünü bi toprak parçasıyla örtmekten başka bişey yapmaz nitekim zeki alasyada olduğu gibi yılların tecrübesi şimdi hem kişilğ i hemde sanatla olan iyi ilişkisinide kesinlikle yitirmiştir bence !!

devrimche 08 Nisan 2011 15:09:04

zaten bu aralar yeşilçamd amoda oldu eskiler hep birilerine hakaret ediyor Mtin Akpınar,Fikret Hakan , Zeki Alasya bakalım sırada kim kime ne dicek yakışmıyor kendilerine anca kendilerini küçük düşürüyorlar hepsi bu ...

metkon 06 Nisan 2011 01:15:04

kartal tibet hayranı arkadaşa ve site ziyaretçilerine: eywallah.anladık da wc hacet gidermek için mutfakda yemek yemek içindir..ne anladın şimdi?

Yandex.Metrica