Scotch® ile "Artık" Sanat Zamanı posteri

3M'in kırtasiye ürünlerinde lider markası Scotch®, artık malzemelerin değerlendirilmesi ve ilköğretim öğrencilerinin sanata yönlendirilmesi amacıyla "Artık" Sanat Zamanı isimli üç boyutlu obje tasarım yarışması başlattı. Eserlerin oluşturulmasında temel malzeme olarak evsel artık malzemelerin kullanılacağı yarışmada yardımcı malzeme olarak her türlü resim, boya ve elişi malzemesi de kullanılabilecek.

Evlerimizde bulunan kağıt, karton gibi artık malzemeleri çoğu zaman ya çöpe ya da varsa yakınımızda bulunan geri dönüşüm kutularına atarız. Bu malzemelerden üç boyutlu eser oluşturmak ise şimdi Scotch®'un yeni yarışması ile hayatımıza giriyor. "Artık" Sanat Zamanı ile Scotch®, evlerde bulunan artık malzemelerden üç boyutlu sanat eseri yapmak için ilköğretim öğrencilerini yarışmaya davet ediyor.

Temel malzeme olarak evsel artık malzemelerin kullanılacağı yarışmada yardımcı malzeme olarak suluboya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya, kağıt, karton ve yapıştırıcılar da kullanılabilecek. Yarışmaya başvurular,1 Nisan 2011 tarihinde başlayacak ve 30 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek. Öğrencilerin uzun kenarı 60 cm'yi geçmeyen boyutlardaki 3 boyutlu objelerle katılabilecekleri yarışmada herhangi bir konu sınırlaması yok ve öğrenciler istedikleri kadar eserle yarışmaya katılabilecekler.

Ön eleme internetten gerçekleştirilecek...
Yarışmaya katılan eserler okul öncesi, ilköğretim birinci, ikinci ve üçüncü sınıflar ile dördüncü, beşinci ve altıncı sınıflar olmak üzere üç kategoride değerlendirilecek. www.artiksanatzamani.com adresinde bulunan yarışma başvuru formunu dolduran katılımcıların fotoğraflarını siteye yükledikleri eserleri, internet üzerinden gerçekleştirilecek oylama ile ön elemeden geçecek. Ön elemeyi geçen ve finale kalan eserler, 3M İstanbul ofisine gönderildikten sonra uzman seçici kurul tarafından değerlendirilecek.
Yarışmanın birincilerine Nintendo Wii + Guitar Hero® Warriors of Rock oyun paketi ve İstanbul Modern Sanat Müzesi Eğitim Atölye'sine Haziran 2011- Aralık 2011 tarihleri arasında katılım hakkı armağan edilecek. Birinci olan eser sahibi öğrencilerin öğretmenlerine, mansiyon kazanan öğrencilerin tümüne ve öğretmenlerine de 3M ürünlerinden oluşan hediye paketleri verilecek.

İlköğretim öğrencilerine hem geri dönüşüm fikrinin kazandırılması hem de sanata olan ilgilerinin artırılması açısından değer taşıyan "Artık" Sanat Zamanı'nın sonuçları 6 Haziran 2011 tarihinden itibaren www.artiksanatzamani.com  adresinde yayınlanacak.

3M Türkiye hakkında
Yüzyılı aşkın süredir hayatı kolaylaştıran binlerce yenilikçi ürünün mucidi olan 3M, 1987 yılından bu yana Türkiye'de 300'den fazla çalışanı ile faaliyet göstermektedir. 3M Türkiye; kişisel bakım, ev, hobi ve kırtasiye ürünleri, elektrik, elektronik, telekomünikasyon sistemleri, sağlık ürünleri, trafik güvenliği, grafik ve reklam çözümleri, işçi ve işyeri güvenliği çözümleri ve otomotiv, inşaat, kimyasal üretim gibi onlarca sektörde sunduğu endüstriyel ve kişisel ürünleriyle müşterilerine yaratıcı çözümler sunar.
1992 yılından bu yana Türkiye'deüretim yapan 3M, 2000 yılından itibaren faaliyete başladığı Çerkezköy fabrikasında, temizlik, kırtasiye, kişisel bakım, sağlık ve otomotiv sektörlerine yönelik ürünlerin yanı sıra, maskeler, filtrasyon ürünleri ve çocuk bezi yan bantları üretimi yapmaktadır. Türkiye'de üretilip öncelikle Türk pazarının ihtiyacına sunulan bu ürünler, aynı zamanda başta Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere dünyada 40'a yakın ülkeye ihraç edilmektedir. 3M yüzyılı aşkın süredir uzmanı olduğu inovasyon gücüyle, Çerkezköy'deki üretim tesisine ARGE konusunda sürekli yatırım yaparak müşterileri için lokal çözümler üretmektedir.

3M hakkında
3M yeni fikirlerin oluşturduğu kıvılcımlarını yakalar ve bu kıvılcımları binlerce yenilikçi ürüne dönüştürür. 3M'in yaratıcılığı teşvik eden işbirliği kültürü, hayatı kolaylaştıran çok çeşitli teknolojilere ilham verir. 3M icat etmekten hiçbir zaman vazgeçmeyen inovasyon şirketidir. 3M, yıllık 27 milyar dolarlık satış hacmi ve dünya çapında faaliyet gösterdiği 65'den fazla ülkede yaklaşık 80 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.
Daha fazla bilgi için www.3M.com adresini ziyaret edebilir ya da Twitter üzerinden  @3MNews'u takip edebilirsiniz.

Scotch® hakkında
3M'in ev, okul ve ofis için yüksek performanslı ürünler sunan markası Scotch®, 84 yıldır hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. 1925 yılında 3M laboratuarlarında çalışan bilim adamlarının maskeleme bandını keşfetmesiyle Amerika'da doğan Scotch®, ardından selofan bantlar, sıvı yapıştırıcılar ve stick yapıştırıcılar ile üretimlerine devam etti. Scotch®'un MagicTM Bant, Şeffaf Bant, Yapıştırıcı, Makas, Ambalaj Bandı, Dekoratif Bant, Çift Taraflı Bant ürünleri bulunuyor.
Scotch®'un çocuklar için www.eglenceyeyapis.com adlı interaktif bir sitesi bulunuyor.
Daha fazla bilgi için www.scotch.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Füsun Uğur
fugur@mmm.com
Tel: 0216 538 07 77

İlknur Akgül Ardıç
ilknur.ardic@kutadgu.com.tr
Tel: 0216 348 44 45-46

Son Yorumlar

Yandex.Metrica