Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kara Murat geri döndü

3 Mayıs 2011 00:00
Rahmi Turan'ın 1971'de çizgi roman halinde yayımlamaya başladığı akıncı beyi 'Kara Murat'ın maceraları, o günlerde büyük ilgi görmüş ve yedi sinema filmi çekilmişti.

Cüneyt Arkın'ın hayat verdiği Kara Murat, 'Devler Savaşıyor', 'Kara Şövalyeye Karşı', 'Denizler Hakimi', 'Ölüm Emri', 'Fatih'in Fedaisi', 'Fatih Sultan'ın Fermanı' ve 'Şeyh Gaffar'a Karşı' adlı sinema filmlerinde beyazperdeye uyarlanmıştı.

Aynı 'Kara Murat', kısa bir süre sonra 2000'li yılların sinema teknolojisiyle bir kez daha beyazperdeye yansıyacak. Kara Murat'ı dövüş sanatları uzmanı Fatih Usta canlandırırken, Fransız aktör ve koreografist Cyrill Rafaelli filmin aksiyon koreografi danışmanlığını üstlendi. Çekimlerine 15 Haziran'da başlanacak olan 'Kara Murat', gösterime ise yeni sezonda girecek.


delikadir39

15 Mayıs 2011 21:03

Bence teknolojiyle alakası yok.Eskisi gibi samimi oyunculuklar aşağı yukarı hiç yok.Bu yüzden tutmayacağını düşündüm.

Cevap Yaz

bayram aydoğan

7 Mayıs 2011 20:06

kara murat karakterini cüneyt arkın çıkardı cüneyt arkın dan başkası kara murat karakterini çıkarırsa tutmaz

Cevap Yaz

metinhan

4 Mayıs 2011 13:10

kesinlikle tutar o zamanın işlerinden bu filmler çok çok işler yaptı şimdi ise tekneloji farkıyla uçar bu filmler bence akıllı işler yapmak lazım yaşanan hikayeler ve kahramanlar üzerinde yapılan filmler daha ciddi oluyor  zaten yeşilçam filmlerindeki kahramanlarda hayal ürününden alınmadığı için gerçekçi işler ortaya koymuşlar örnek batal gazi tarkan hacı murat gibi şeyler hala izlenme durumları var ama şimdiki sinema filmlerinin sadece bir kere izlendikten sonra çöpe atılan filmleri iyi bilirim.....................

Cevap Yaz

delikadir39

3 Mayıs 2011 13:04

Kesinlikle tutmaz.Bırakın bunu.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica