Fikret Hakan'a sinema emekçisi ödülü posteri Muğla- Muğla Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, usta sinema oyuncusu Fikret Hakan üniversite öğrencileriyle bir süre sohbet etti. Sinema anılarını öğrencilerle paylaşan Hakan, zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı. Fikret Hakan, sinemanın çok çetin ve zor bir yol olduğunu söyledi.

Sinemaya yaklaşık 60 yılını verdiğini ve Türk sinemasının zor süreçlerden geçtiğini anlatan Hakan, ''Ülkemizde bir çok genç yetenek var. Onlara tavsiyem sinemadan bir süre sonra sıkılacaklarsa bu işe hiç başlamamaları. Günümüzde çok iyi oyuncuların yanında çok ucuzca olanlarda var. Bazen göğsümü kabartan güzelliklere rastlıyorum bu beni çok mutlu ediyor. Ülkemizde, Türk sinemasını iyi yerlere taşıyacak insanlar var. Onlar Türk sinemasının kıymetini bilmeliler'' dedi.

Usta oyuncu Hakan, Türk sinemasının iyi bir yola girmek üzere olduğunu belirterek, ''Yönetmenlerimiz biraz daha bireyci filmlerden kurtulup toplumsal olaylara yönlenmeye başlarlarsa dünya çapında daha iyi şeyler yapabilecekler'' diye konuştu. Etkinlik sonrasında genç hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Fikret Hakan daha sonra vatandaşlar için ''Gece Limanı'' isimli kitabını imzaladı. Kaynak : Cumhuriyet

Son Yorumlar (2)

delikadir39 avatar delikadir39 15 Mayıs 2011 20:12:05

10

Bu ödülünü sonuna kadar hak ediyor.

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 14 Mayıs 2011 20:07:05

10

Türk Sinema'sının enlerinden olan sanatçıya yakışır bu ödül. Uzun ömürler fikret abi.

Yandex.Metrica