Fatoş Sezer Hayatını Kaybetti posteri Geçirdiği kalp krizi sonucu 53 yaşında hayata gözlerini yuman tiyatro ve sinema oyuncusu Sezer, bir süre önce de kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmüştü.

 

Ölüme uykudayken yakalanan Sezer, yarın (perşembe), öğle namazından sonra Şişli Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı'na defnedilecek.

 

Habertürk'ün haberine göre; 1988 yılında Antalya Film Festivali'nde, Halit Refiğ'in "Kurtar Beni" adlı filmiyle "en iyi yardımcı kadın oyuncu" Fatoş Sezer, 1980 yılında mankenliğe başlamış, Bilsak Tiyatro Okulu'nu bitirdikten sonra 1988-1996 yılları arasında Fransa'da tiyatro yapmıştı.

 

1984'de ilk kez sinemada kamera karşısına geçen Sezer, Fatoş Sezer, Yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı 'Hayallerim, Aşkım ve Sen', 'Ah Belinda', 'Asiye Nasıl Kurtulur?' filmleri, Halit Refiğ'in yönetmenliğini yaptığı 'Kurtar Beni' ve 'Hanım' adlı filmleri ve 40'a yakın filmde rol aldı. Çeşitli reklam filmlerinde de rol alan Sezer, 'Sıla' adlı dizide, 'Sevdalı Bulut', 'Nereye Payıdar', 'Simyacı' ile çeşitli tiyatro oyunlarında sahne aldı. Sezer, son olarak 'Rugby Türkiye' ve 'Auto Türkiye' isimli dergilerin sanat yönetmenliğini yürütüyordu. Kaynak : Reyhaber

Son Yorumlar (4)

yedikule_zindanı avatar yedikule_zindanı 05 Haziran 2011 13:22:06

8

Allah Rahmet eylesin, mekânın cennet olsun.

bisschops avatar bisschops 02 Haziran 2011 23:39:06

canım arkadaşım....af et beni...çok istedin köye gelmek...bitmedi işlerim...keşke ki bu keşke çok canımı yakıyor..seni köye getirseydim...bilemedim Fatoş'um..bilemedim meleğim...anlayamadım...sezemedim...bilemedim...mekanın cennet olsun...

yildiray_cinar55 avatar yildiray_cinar55 02 Haziran 2011 17:29:06

ALLAH RAHMET EYLESIN MEKKANI CENNET OLSUN: halen de inanamiyorum cok üzüldüm gercekten.

Yandex.Metrica