En İyi Film Ödülü’nü ‘Karşılaşma’ filmi kazanırken, filmin yönetmeni Ömer Kavur En İyi Yönetmen, senaryo yazarları Kavur ve Macit Koper de En İyi Senaryo ödüllerine değer görüldü.

‘Karşılaşma’ filminin görüntü yönetmeni Ali Utku bu çalışmasıyla En İyi Görüntü Ödülü’nü alırken, En İyi Müzik Ödülü de ‘Abdülhamid Düşerken’ filminin müziğini yapan Timur Selçuk’a verildi.

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, ‘Çamur’ filmindeki rolüyle Yelda Kaymakçı’ya, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ise ‘İnşaat’ filmiyle Şevket Çoruh’a değer görüldü.

İnşaat’ filmindeki rolüyle Suna Pekuysal En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nün, ‘Gönderilmemiş Mektuplar’ ve ‘Karşılaşma’ filmlerindeki rolleriyle de Aytaç Arman En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

Yılın Umut Veren Sanatçısı Ödülü ise ‘Karşılaşma’ filmindeki rolüyle İsmail Hacıoğlu’na verildi. Gecede Türkan Şoray, Ekrem Bora ve Orhan Aksoy’a SİYAD Onur Ödülü, Emek Sineması işletmecisi İsmet Kurtuluş ile sinema yazarı-çevirmen Rekin Teksoy’a da Emek Ödülü verildi.

‘Türk Sineması’nın 90. Yılı Teşekkür Plaketi’ sunulacak olan usta yönetmen Metin Erksan’ın ödülünün ise, geceye katılamadığı için kendisine daha sonra iletileceği belirtildi.

Yılmaz Güney’in 20. ölüm yıldönümü dolayısıyla Melike Demirağ’ın küçük bir konser verdiği gecede, törenin ardından Tom Cruise’un başrolünü oynadığı ‘Son Samuray’ filminin galası gerçekleştirildi. Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar

Yandex.Metrica