Suç ve ceza kısa filmlerinizi bekliyor!  posteri

‘Adaletin terazisi gençlerin elinde’

Gençlerin adalete, suç ve cezaya bakışı kısa filmlerle anlatılıyor. Siz de bu konuda söyleyeceklerinizi kısa filmlerle anlatabilirsiniz! Son gün 22 Temmuz! Unutmayın!

İlki 23 – 30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında bir de  “Adalet Terazisi Gençlerin Elinde” Başlığıyla bir kısa film yarışması düzenleniyor. Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görmekte olan tüm öğrencilere açık olan festivale ayrıca yabancı ve değişim öğrencileri de başvurabilir.

Suç ve Ceza’ya duyarsız kalmayan gençler

Gençlerin suç, ceza ve adalet sistemlerine bakışını anlatan kurmaca kısa filmlerin katılabileceği yarışmaya 23 Eylül 2010 tarihinden sonra çekilmiş filmler katılabilir. Yarışmaya katılacak filmler 22 Temmuz 2011 Cuma günü saat 17:00'ye kadar festival merkezine ulaştırılmalıdır.

Üç kişiden oluşacak bir Ön Jüri, yarışma formatına uygun filmleri izleyip, festival sırasında yarışmak üzere en az 10 en fazla 15 film belirleyecek. Ön değerlendirme sonuçları festivalin web sayfasında duyurulacak. Festival sırasında üç kişiden oluşan bir Ana Jüri de seçilen filmleri izleyip, en iyi filmi belirleyecek. Toplamda 10000 TL para ödülü dağıtılacak yarışmada, En İyi Film’in yönetmeni, Altın Terazi Ödülü ve 7500 TL’lik bir para ödülünün sahibi olacaktır.

Her Türlü Gönderiniz İçin
Festival Merkezi

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali
Ömer Avni Mah. Prof. Tarık Zafer Tunaya Cad.
Bağodaları Apt. No: 3/6
Beyoğlu / İstanbul

www.icapff.com
yarisma@icapff.com

Son Yorumlar

Yandex.Metrica