Mardin'e bir Hollywood filmi seti gelecek posteri Mardin Film Ofisi Derneği Başkanı  Mardin Valiliğince düzenlenen, Mardin Belediyesi'nin desteği, SineMardin ile Mardin Film Ofisi derneklerinin iş birliğiyle gerçekleştirilen ''6. SineMardin Uluslararası Film Festivali'' çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Festival kapsamında, Mardin Sinema Salonunda yönetmen Derviş Zaim ''Gölgeler ve Suretler'' filmiyle sinemaseverle buluştu.

Mardin Film Ofisi Derneği Başkanı Helün Fırat, gösterimin ardından yaptığı konuşmada, festivale gösterilen yoğun ilginin çok motive edici olduğunu söyledi.

Mardin'in tek sinema salonunun işletmesini üstlenen Mardin Film Ofisi Derneğinin şimdiye kadar olduğu gibi vizyon filmlerini SineMardin Sineması'nda gösterime sunmaya devam edeceğini belirten Fırat, şunları kaydetti:

''Mardin'in sinemayla ilgili alt yapısının zenginleşmesi için çalışmalar yapan ofisimiz yine Türkiye'de bir ilk olarak, yerel istihdamın sinema endüstrisine kazandırılması için projeler başlatıyor. Önümüzdeki haftalarda bir Hollywood filminin setini Mardin'e getireceğiz. Ayrıca Bahman Ghobadi'nin 7 farklı yönetmenle beraber çekeceği bir yapıma, Mardin Film Ofisi olarak destek vereceğiz. Mardin'in uluslararası sinema pazarında daha etkin yer alması için Avrupa ve Amerika'daki ihtisas fuarlarına katılacağız.''

-ÖNÜMÜZDEKİ YILIN TEMASI SOKAK OLACAK-

Bu yılki teması ''Otorite'' olan festivalin, bir sonraki yılın temasının da şimdiden belirlediğini ifade eden Fırat, 2012 yılında düzenlenecek ''7. Sinemardin Uluslararası Film Festivali''nde ''sokak'' temasının irdeleneceğini bildirdi.

kısa ve uzun metrajlı filmlerle belgesel filmlerin gösteriminin 3 ayrı mekanda sinemaseverlerle buluşmaya devam ettiği festival, 30 Haziran'da sona erecek. Kaynak : Star

Son Yorumlar

Yandex.Metrica