Yaşam Boyu Onur Ödülü onların posteri Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 17-25 Eylül 2011 tarihleri arasında organize edilecek Adana Büyükşehir Belediyesi Altın Koza Film Festivali kapsamında verilen "Yaşam Boyu Onur Ödülleri"nin, bu yıl yönetmen Ali Özgentürk ile oyuncular Kadir İnanır ve Nebahat Çehre'ye takdim edileceğini söyledi.

Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, festival kapsamında Özgentürk, İnanır ve Çehre'nin filmlerinden oluşan seçkilerin izleyiciyle buluşacağını ve sinema yazarı Burçak Evren'in yine bu üç isimle ilgili kitapları kaleme alacağını ifade etti. Adana Büyükşehir Belediyesi 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülleri sahiplerine, 17 Eylül Cumartesi günü yapılacak Açılış Töreni'nde verilecek.

TÜRK SİNEMASINA 936 BİN LİRALIK ÖDÜL DESTEĞİ

Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması da gerçekleştirilecek. Ayrıca, dünya sineması seçkisi, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergiler de sinemaseverlerle buluşacak.

Yarışmalarda dağıtılacak ödül miktarları toplamda 936 bin liraya çıkarılırken, parasal ödüller tüm kategorileri kapsayacak biçimde yeniden düzenlendi. En İyi Filme 350.000 TL. ödül verilecek olan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda En İyi Oyuncu dalları ile En İyi Sanat Yönetmeni ve En İyi Kurgu dallarında da akçeli ödüller verilecek.

Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması kapsamında "En İyi Belgesel", "En İyi Canlandırma", "En İyi Deneysel" ve "En İyi Kurmaca" kategorilerine verilecek olan ödüllerin miktarları da artırıldı. Kaynak : Star

Son Yorumlar

Yandex.Metrica