Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

"Bir Zamanlar Anadolu'da"nın prömiyeri Altın Koza'da

6 Ağustos 2011 00:00
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, yazılı açıklamasında, Türk sinemasının son yıllarda en çok ses getiren yönetmenlerinden Nuri Bilge Ceylan'ın, mayıs ayında düzenlenen Cannes Film Festivalinde ''Büyük Ödül'' kazanan ve dünya sineması tarafından övgüyle karşılanan ''Bir Zamanlar Anadolu'da'' adlı son filminin Türkiye prömiyerinin 21 Eylül Çarşamba günü Adana'da yapılacağını belirtti.

Aldırmaz, açıklamada, ''Ülkemiz ve dünya sinemasının en başarılı isimlerinden biri olan Nuri Bilge Ceylan'ın son filminin Türkiye'de ilk gösterimini festivalimizde yapmak Adana için bir onur olacaktır'' ifadelerini kullandı.

Gala programına filmin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan'ın yanı sıra, senaristler Ebru Ceylan ve Ercan Kesal, görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki, oyuncular Muhammet Uzuner, Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel, Ahmet Mümtaz Taylan ve Cansu Demirci'nin katılacağı bildirildi.

Nuri Bilge Ceylan'ın, daha önce katıldığı filmlerle Cannes Film Festivali'nde En İyi Yönetmen (Üç Maymun), Büyük Ödül (Uzak) ve FIPRESCI (İklimler) ödüllerini kazandığı anımsatıldı. Ceylan, 2009 yılında düzenlen 62. Cannes Film Festivali jüri üyeleri arasında yer almış ve yine aynı yıl 16. Altın Koza Film Festivali'nde Jüri Başkanlığı yapmıştı.


Yandex.Metrica