Komik Bir Aşk Hikayesi çekimleri başlıyor posteri

Senaryosunu Aydoğan Temel’in yazdığı, Yönetmenliğini Cüneyt Yosulçay’ın yaptığı ‘KOMİK BİR AŞK HİKAYESİ’ isimli Romantik Komedi’nin başrol oyuncuları ise Aydoğan Temel, Arzu Yanardağ, Durul Bazan ve Sema Şahingöz.

10 yıl önce geçirdiği rahatsızlık sonucu görme duyusunu yavaş yavaş kaybederek kör kalan Atila’nın, giderek sıkıcı ve içinden çıkılamaz hale dönen hayatını renklendirmek için kendine bir bakıcı tutmaya karar vermesiyle başlayan komik olayları konu edinen film, usta oyuncu kadrosuyla da göz dolduruyor.

Yapımcılığını Sıfır Film Yapım Ulaş ÇOBANCI’nın üstlendiği ‘KOMİK BİR AŞK HİKAYESİ’nde Aydoğan Temel, Arzu Yanardağ, Sema Şahingöz ve Durul Bazan’a, Hülya Şen, Yakup Yavru, Tuna Arman,  Rıza Karaağaçlı gibi usta oyuncuların yanı sıra, Berceste Kitapçı, Sait Seçkin ve Ayşegül Kaygusuz gibi genç ve yetenekli oyuncular eşlik ediyor.

Çekimleri 18 Ağustos günü başlayacak olan film, 18 Kasım 2011’de gösterime girecek. Son yıllarda Türk sinemasına artan ilgi ve Romantik komedi filmlerine olan rağbet göz önüne alınarak hazırlanan filmde, Yeşilçam tadında bir dünya sineması örneği sunuluyor. Fransız sinemasının klasik eserleriyle de örtüşen yapısı ve konu içeriğiyle de benzer projelerden çok farklı bir hikaye olarak karşımıza çıkan KOMİK BİR AŞK HİKAYESİ, samimiyet ve doğallığın ön planda tutulduğu oyunculuk performansıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi planlıyor.

Bağımsız film endüstrisinin bir parçası olarak tasarlanan ve çekimlerine 18 Ağustos günü başlanacak olan filmin kısa konusuna gelince; Beyninde oluşan ur nedeniyle zamanla görme sinirleri zedelenen ve bir süre sonra tamamen kör olan Atila, 10 yıl önce yaşadığı bu olayın etkisiyle kendini dış dünyaya kapatarak eve hapsetmiştir. Zamanla içerisine girdiği bu ruh halinden sıkılarak yeniden hayata dönmeye karar veren Atila, bu durumu eğlenceli hale dönüştürmek üzere bir plan yapar. Plana göre, kendine bir bakıcı tutacak ve bu bakıcı ile yalnızlığını paylaşacaktır. Ancak, şımarıklığın dibinde olduğu bir ruh halinde aldığı bir karar ile bakıcı adaylarına kör olduğunu çaktırmadan, kötürümmüş gibi davranarak ilgilerini kazanmaya çalışan Atila, kurduğu bu oyunun faturasını ise işe aldığı Leyla’ya aşık olunca ağır bir şekilde ödeyecektir…

İstanbul Tuzla’da çekimlerine başlanacak proje 27 iş gününde tamamlanacak ve 18 Kasım 2011 tarihinde vizyona girecek. Özen Film’in desteklediği projeyi anlatan Senarist Aydoğan Temel, filmin uzun yıllar önce senaryolaştırıldığını belirterek, ‘1996 yılında yazdığım ve hep bir köşede beklettiğim çok özel bir senaryo idi. Artık zamanı geldi diyerek raftan çıkardığımda, filmin yapımcısı gecenin bir vakti beni arayarak ‘Haydi bunu çekiyoruz’ dedi. Çok samimi ve sıcak bir hikaye bu. Son yıllarda görmeye alışık olmadığımız bir sıcaklığı var. İzleyiciyi kalbinden fethedecek çok samimi bir anlatımla, güzel bir oyunculuk performansını birleştirerek vitrine çıkaracağız’ dedi.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica