Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Altın Portakal’ın en erken etkinliği

14 Nisan 2004 00:00
Film Festivali’nin tanıtımında kullanılacak afişi belirlemek, tasarım alanında çalışan kişileri desteklemek ve grafik sanatına katkıda bulunmak amacıyla her yıl düzenlenen afiş yarışmasına başvuruların başladığı kaydedilen açıklamada, son başvuru tarihinin 7 Haziran 2004 olduğu belirtildi.

Açıklamaya göre yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı profesyonel ve amatör tüm sanatçılar katılabilecek. Anlatım tekniği ve malzeme kullanımının serbest olduğu yarışmaya sanatçılar, en fazla üç eserle başvurabilecekler.

Afiş yüzeyine uygun bir yerde açık ibarelerle vakıf amblemi, alt kısmında sponsor firmaların logolarının yer alacağı boşluk bırakılacak ve afiş üzerinde de “41. Antalya Altın Portakal Film Festivali 1-5 Ekim 2004” ifadesi yer alacak.

Çalışmalar, 50x70 santimetre boyutlarında, renkli, orijinal veya dijital baskı tekniği ile hazırlanacak ve 5 veya 10 milimetrelik fotoblok üzerine yapıştırılacak. Tasarımlar, 5 rakamlı rumuz ve yine üzerine rumuz yazılı özgeçmiş ve 2 fotoğraf içeren kapalı zarfla birlikte, (Antalya Kültür Sanat Vakfı, 41. Antalya Altın Portakal Film Festivali Afiş Yarışması Sekreterliği, 100. Yıl Bulvarı, Kültür Parkı İçi İdari Ofisler, 07070 ANTALYA) adresine teslim edilecek.

Sonuçların Haziran ayı içinde açıklanacağı yarışmada birinci gelen eser 1,5 milyar lira para ödülü ve Altın Portakal heykelciği, ikinci ve üçüncü gelen çalışmalar ise Altın Portakal plaketi ile ödüllendirilecek.

Yarışmaya katılan eserlerden, sergilenmeye değer görülenler ise festival süresince sanatseverlerin ilgisine sunulacakYandex.Metrica