Roma Türk Film Festivali sona erdi posteri Roma'da ilki gerçekleştirilen Roma Türk Film Festivali’nin kapanışı da, açılış gecesinde olduğu gibi İtalyan sinema seyircisinin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Festivalin yapıldığı Casa Del Cinema salonlarında festival boyunca yaşanan izdiham kapanış gecesinde de sürdü. Gecede ülkemizde yeni vizyona giren Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nden dan ödülle dönen filmi, 'Bir Zamanlar Anadolu’da' gösterildi.

Henüz vizyona girdiği için Türk basınında yer alan 'Bir Zamanlar Anadolu’da', festivalin kapanış filmi olması vesilesiyle İtalyan basınının da ilgisini çekti.  Ferzan Özpetek, kapanış töreni için İstanbul’dan gelen kapanış filminin yapımcısı Zeynep Özbatur Atakan’ı, gösterim öncesi sahneye davet etti. Genç ve başarılı bir yapımcı olarak İtalyanlara tanıştırdığı Zeynep Özbatur Atakan, yurtdışında Türk filmlerine yeni bir platform yarattığı için Ferzan Özpetek’e ve Serap Engin’e teşekkür etti.

İzleyicilerin izdihamı ile karşılaşan kapanış filminin izlenmesinden sonra, aralarında Şener Şen, Ferzan Özpetek, Cem Yılmaz, Mehmet Günsür ve İtalyan sinemasının önemli isimlerinin de bulunduğu davetliler festival ekibi ile Roma Büyükelçiliği’nde, Büyükelçi Hakkı Akil’in verdiği yemeğe katıldılar. Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica