Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dünyanın en büyüğü olacak

26 Ekim 2011 00:00
İtalya'nın başkenti Roma'da, 2006 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Roma Film Festivali, yarın yapılacak açılış töreniyle başlıyor. Santa Cecilia, Sinopoli, Petrassi, Teatro Studio, Studio 3 olmak üzere 5 ayrı salonda, 4 Kasım'a kadar sinemaseverlere birçok filmi izleme fırsatı verecek festivalde, farklı ülkelerden 15 eser, en iyi film ödülü ''Marc Aurelio''yu kazanmak için yarışacak. Festivalde ayrıca, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu ve jüri büyük ödülü de dağıtılacak.

Başkanlığını besteci ve orkestra şefi Ennio Morricone'nin yapacağı jüride, ünlü İngiliz oyuncu Charlie Chaplin'in torunu Carmen Chaplin de yer alıyor.

Film festivallerinin en önemli unsurlarından biri olan kırmızı halı seremonisi, Roma Film Festivali için bu yıl ayrı bir anlam taşıyor. Auditorium Parco della Musica'da yapılacak festival açılışı için salonun girişine 1300 metrekarelik kırmızı halı serildi. Bu yılki kırmızı halının Roma Film Festivali'ne ayrı bir anlam yüklemesinin sebebi ise dünyanın en büyük kırmızı halısı olma özelliğinden kaynaklanıyor. Festival nedeniyle Auditorium'un yanına 6 bin metrekarelik bir alana ziyaretçilerin gezebileceği ve çeşitli stantların yer alacağı bir sinema köyünün de yapıldığı bildirildi.

Festivalde bu yıl, İtalya'nın siyasi birliğini sağlayışının 150. yılı olması nedeniyle ''İtalya'nın tarihine yolculuk'' adlı bir bölüm olacak. Bu bölümde, İtalya'nın tarihine ilişkin filmlerin gösterilmesi bekleniyor.


madfish

29 Ekim 2011 11:44

Sinema da her geçen gün yeni gelişmelerin yaşanması güzel...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica