Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Altyazı'nın kasım sayısı bayilerde

31 Ekim 2011 00:00

Lola + Bilidikid, İki Genç Kız ve Aya Seyahat gibi filmlerinin yanı sıra güncel sanat alanındaki işleriyle de tanınan Ataman, Yeşilçam filmlerinden kuir sinemasına, Fassbinder’den Rohmer’e, çok farklı konularda görüşlerini paylaşıyor. ‘İzliyorum’un videosu da çok yakında www.altyazi.net adresinden izlenebilecek!

HAYAT AĞACI
Terrence Malick’in Cannes’da Altın Palmiye alan filmi Hayat Ağacı (The Tree of Life), Teksaslı bir ailenin hikâyesinden yola çıkıp evrenin oluşumuna kadar uzanan son derece iddialı bir yapım. Altyazı, yılın en tartışmalı filmleri arasında yer alan Hayat Ağacı’nı kapağına taşıyor.

ONUR ÜNLÜ
İlk filmi Polis’ten bu yana hüzünlü ve absürd bir sinema anlayışını inatla sürdüren Onur Ünlü’nün Altın Koza ödüllü yeni filmi Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi vizyona girerken, Ünlü’nün yönetmeliğini, senaristliğini ve şairliğini bir arada değerlendirmenin tam zamanı.

BEHZAT Ç.
Önce edebiyat dünyasını, sonra ekranı sarsan Behzat Ç.’nin filmi Seni Kalbime Gömdüm, bu ay sinemalarda. Vicdanı, isyankârlığı ve muğlak politik görüşüyle bir fenomen haline gelen Behzat Ç., tüm boyutlarıyla Altyazı’da.

ALTYAZI’da ayrıca
Özcan Alper ile Gelecek Uzun Sürer üzerine
Oyunun Sonu: Wall Street işgal edilirken 2008 Krizi’ne bakmak
Zirveye Giden Yol: Amerikan siyasetine George Clooney yorumu
Tehlikeli İlişki: Cronenberg’den Freud ve Jung üzerine
Kuirfest
Cin Aynası’nda bu ay: Jaklin Çelik
Altın Portakal’ın kısa filmleri
Ekümenopolis: İstanbul’un dönüşümünün belgeseli

Bu sayıdaki eleştiriler
Bir Zamanlar Anadolu’da
Salgın
Eylül
Melankolia
Habemus Papam
Bu Bir Film DeğilYandex.Metrica