Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

‘ÜÇ KİŞİLİK AŞK’ adlı filmin çekimlerinde yağmur ve gözyaşı eksik olmuyor!

28 Mayıs 2004 00:00
Çekimleri bir süre önce başlayan yönetmenliğini Tunç BAŞARAN’ın, yapımcılığını Kadri YURDATAP’ın üstlendiği ‘Üç Kişilik Aşk’ adlı filmin setinde yağmur ve gözyaşı eksik olmuyor. İki kadının, aynı erkeğe aşık olması ile başlayan süreçte, yaşanılan duygu dolu olayların anlatıldığı aşk filminde, başrolleri Yetkin DİKİNCİLER, Yeşim BÜBER, Gökçe YANARDAĞ, Binnur IŞIK ve Murat COŞKUNER paylaşıyor.

Filmin İstanbul’daki ilk günkü çekimleri ÜsKüdar, Altunizade Capitol Alışveriş ve Eğlence Merkezi’ndeki çeşitli mekanlarda ve Capitol Specktrum 14 Sinemaları’nda gerçekleştirildi. Beyoğlu’nda Beyoğlu’nun simgesi olan tramvaylar, Çiçek Pasajı’ndaki Sev-İç Restoran, Okmeydanı’ndaki İstanbul Memorial Hastanesi, Bağdat Caddesi’ndeki Polonez Barbekü, Korukent’teki Siar Sigorta A.Ş., Bostancı’daki Çatana Restoran, Zekeriyaköy’deki bir yazlık ev, Feriköy Mezarlığı, Ortaköy, Arnavutköy ve Kalamış’daki çeşitli merkezler, kullanılan diğer çekim mekanları arasında yer aldı. Capitol Alışveriş ve Eğlence Merkezi’ne alışverişe gelenler, çekimleri meraklı bakışlarla izlediler ve fırsat buldukça oyuncularla sohbet ettiler. Annesiyle birlikte gezmeye gelen Aybüke adlı küçük kız, çekim süresince Yeşim Büber’in kucağından hiç inmedi. Zekeriyaköy’deki yazlık evde gerçekleştirilen gece çekimlerinde, yağmur makinesi kullanıldı. O sahnelerde yağmurun altında rol alan Yetkin DİKİNCİLER ile Yeşim BÜBER, yağan yağmurdan fazlasıyla nasibi alarak sırılsıklam oldular.

Keyifli bir ortamda çekimleri gerçekleştirilen ‘Üç Kişilik Aşk’ta, oyuncularıyla sıcak bir çalışma atmosferi yakalayan ve sürekli düşünce alışverişinde bulunan yönetmen Tunç BAŞARAN, ilk çekim gününden itibaren, oyuncularına sözleriyle moral vermeyi ihmal etmedi.

Tunç Başaran’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Üç Kişilik Aşk’ adlı filmi ile ilgili düşünceleri ise şöyle:
‘Yapımcı Kadri Yurtadap birlikte, televizyonlara dizi, doksan dakikalık televizyon filmleri üretmek için bir çalışmanın içerisine girdik. Bu nedenle, doksan dakikayı aşmayacak çeşitli senaryolar araştırmaya ve tedarik etmeye başladık. Bunların arasından seçimler yaparak yeni projeler oluşturduk. Sonuçta, ilk yaptığımız filmin ve bu filmde de rolü olan Özlem Saraç’ın senaryosu beğenildi, beğenilince hazırlıklarını tamamladıktan sonra çekmeye başladık. İki haftada tamamlamayı planlıyoruz.
‘Neden televizyon filmi’ derseniz? Tabii sinema filmi ile televizyon filmi arasında çeşitli farklılıklar var, sinemacı bakışıyla da çeşitli farklılıklar var. Bu nedenle biz de, elimizden geldiğince, sinema tadında ve kaliteli bir televizyon filmi çekmek için çaba gösteriyoruz. Bir süre sonra, bu projenin devamı da gelecek ve başka filmler de imza atmayı planlıyoruz.Yandex.Metrica