'Can' Sundance Film Festivali'nde! posteri

19-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek 2012 Sundance Film Festivali'nde; ilk kez bir Türk filmi Dünya Seçkisi’nin içinde. ‘CAN’ 14 filmlik bu seçkinin içinde kendine yer buldu…

Amerika'dan 2059, dünyadan ise 1983 uzun metraj filmin başvurduğu festivalde 31 ülkeden 110 film seyirciyle buluşacak. Bu filmler arasından 88'i dünya prömiyerlerini festival içinde gerçekleştirecek.
 
Festival kapsamında 4 Ana Yarışma bulunuyor. İşte bu; En İyi Amerikan Filmi, En İyi Amerikan Belgeseli, En İyi Uluslararası Film ve En İyi Uluslararası Belgesel kategorilerinde yarışacak filmler arasında, “En İyi Uluslararası Film” kategorisinde daha önce 48. Ulusal Antalya Altın Portakal Film Festivali’de Behlül Dal Jüri Özel Ödülü ve Antalya Kent Konseyi Seyirci Ödülü’nü kucaklayan CAN’da bulunuyor.

Raşit Çelikezer’in yönettiği, Başlıca rollerinde;  Selen Uçer, Serdar Orçin, Yusuf Berkan Demirbağ ile Erkan Avcı’nın yer aldığı Can; İstanbul’a göçmüş yeni evli Ayşe ve Cemal çiftinin zorlu çocuk sahibi olma sürecini ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Çift, normal yollardan olmayınca, Cemal'in ısrarıyla yasal olmayan yollardan çocuk sahibi olur. Ancak bu onların hayatlarını alt üst eder..

CAN; Dünyada davet edildiği daha bir çok festivalden sonra Mart 2012’de Tiglon’un dağıtımıyla vizyona girecek…

DEFNE FİLM PRODÜKSİYON & EFEKT YAPIM
SELEN UÇER, SERDAR ORÇİN, Y.BERKAN DEMİRBAĞ ve ERKAN AVCI “CAN”
ERDAL CİNDORUK, CENGİZ BOZKURT, İDİL YENER, ZEYNEP YALÇIN,
Konuk Oyuncular; SAİT GENAY, SERHAT NALBANTOĞLU, KÜRŞAT ALNIAÇIK Genel Koordinatör TURAN TOKEL Sanat Yönetmeni AYŞEN GÜREVİN
 Kurgu AHMET CAN ÇAKIRCA Görüntü Yönetmeni ALİ ÖZEL
Müzik TAMER ÇIRAY Ortak Yapımcı BURAK AKİDİL, UMMAN KÜÇÜKYILMAZ
Öykü RAŞİT ÇELİKEZER & NÜANS ÇELİKEZER
Yapımcı, Senaryo & Yönetmen RAŞİT ÇELİKEZER

www.canfilmi.com

Son Yorumlar

Yandex.Metrica