Yılmaz Güney'e saygı  posteri 12 Eylül 1980’de gerçekleştirilen askeri darbe hakkında bugüne kadar çekilen filmler darbenin birçok aileye ve ülke geneline verdiği zararları, idam edilenleri ve kayıpları drama türünde beyaz perdeye taşıdı. 6 Ocak’ta gösterime girecek olan ‘Bu Son Olsun’ adlı sinema filmi ise 12 Eylül darbesini komedi türünde işledi.

 Filmden kareler için tıklayınız...

Günübirlik yaşayan, tek amaçları bir gün dahi olsa şaraptan uzak kalmamak olan 5 evsizin sokağa çıkma yasağı karşısında yaşadıkları maceraları hikâye edinen ‘Bu Son Olsun’u Orçun Benli yönetirken başrolleri Mustafa Uzunyılmaz, Orhan Eşkin, Ferit Kaya, Volga Sorgu, Ufuk Bayraktar, Engin Altan Düzyatan ve Hazal Kaya paylaştı.

‘Bu Son Olsun’un en belirgin özelliklerinden biri de film boyunca Yılmaz Güney’e saygı duruşunda bulunulması. Filmin bir çok sahnesinde büyük bir aktör olduğunun altı çizilen Güney’in fotoğrafları bulunuyor. Evsizlerden ‘Kovboy Ali’nin duyduğu hayranlığın ekseninde saygı duruşunda bulunulan Yılmaz Güney’in hapisten kaçması da film içinde işleniyor. Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica