Handan Meyveci, Nisan ayında apartmanlarına taşınan Oğuzalp'le kısa sürede samimi bir dostluk geliştirdiklerini, hemen her gün birlikte olduklarını dile getirerek, Oğuzalp'in sağlık durumunun çok kısa sürede kötüleştiğini söyledi.
Oğuzalp'in demans (bunama) rahatsızlığı bulunduğunu, yürümesinin de kısa sürede kötüleştiğini anlatan Meyveci, ''Bakırköy'e Nisan ayında taşındı. Durumu iyiydi, birlikte oturup sohbet ederdik, kahve içerdik, hızlı bir şekilde kötüleşti. Çocuğu, eşi, kimsesi yoktu, dolayısıyla sağlık durumu bozulunca ben ilgilenmeye başladım'' diye konuştu.
Belediyelerden de yardım istediklerini, ancak asıl isteklerinin devletin yardım eli uzatması olduğunu anlatan Meyveci, ''Belediyelerden şikayetimiz yok, her talebimizde sağlık yardımı ve muhtelif yardımlar aldık. Kaymakamlıklar da aynı şekilde. Hemşire, sağlık yardımı her şeyi yolladılar. Ama asıl devletin elini uzatmasını bekliyoruz'' dedi.
Meyveci, 76 yaşındaki Oğuzalp'le yaklaşık 1 haftadır üvey annesinin akrabalarının tuttuğu bir hasta bakıcının ilgilendiğini ve sanatçının sağlık durumunda bir değişiklik olmadığını sözlerine ekledi.

Alzheimer başlangıcı
Milliyet Gazetesi'nden Yasemin Bay'ın haberine göre Oğuzalp, birkaç gün önce iki gözünden katarakt ameliyatı olmuş, üst dişleri kaplamaları döküldüğü için çekilmiş. Doğru dürüst konuşamıyor. Durumu hakkında tek bilgi sahibi olan komşusu Handan hanım şunları söylüyor: "Herhalde demans, Alzheimer başlangıcı. Ama zihni açık alsında. Bizleri tanıyor. Kalkıp yürüyemiyor, sürekli yatıyor. Nisan ayından beri ben yanındayım; gecemiz gündüzümüz birlikte geçiyor. Katarakt ameliyatı Emekli Sandığı'ndan karşılandı ama emekli maaşı kirasına, bakım masraflarına yetmiyor."

Hayatta akrabası yok

Bir kardeşi varmış Oğuzalp'in o da birkaç yıl önce vefat etmiş. Hiçbir akrabası yok hayatta. Handan Hanım, Oğuzalp üzülmesin diye önceleri durumun duyulmasını istememiş. Belediyeye, çeşitli kurumlara başvuruda bulunmuş yardım etmeleri için: "Ama henüz detaylı bir sonuç alamadık. Aldığımız cevap hep size döneceğiz oldu. Çok yardımsever biriydi Tomris Hanım. Çok eli açıktı. Cerrahpaşa Hastanesi'ne büyük bir para yardımında bulunmuştu mesela birkaç yıl önce. Parası varken etrafına çok dağıtmış ama şimdi kimsesi yok; çok acı bir şey."
  Kaynak : Sabah

Son Yorumlar

Yandex.Metrica