Evdeki Yabancılar'ın çekimleri başlıyor posteri

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığından Senaryo ve Yapım desteği alan, Ulaş Güneş Kacargil ve Dilek Keser’in ilk uzun metrajlı filmi "Evdeki Yabancılar" İzmir’in Karaburun ilçesinde 10 Şubat’ta çekimlerine başlıyor. Senaryosu Ulaş Güneş Kacargil’e ait olan filmin başrollerinde Fatih Al, Melpo Zarokosta, Romy Vasiliadis, Cem Bender, Gökçe Sezer, Ferit Aktuğ, Oral Özer gibi isimler yer alıyor.

Yapımcılığını Özkan Yılmaz (İşler Prodüksiyon) ve Umut Kacargil’in (Biz Film) üstlendiği film, Karaburun Beldiyesi ve Karaburun Esnafının desteğini arkalarına almış durumda. Dört haftada çekilmesi planlanan filmin yapımını İşler Prodüksiyon ve Biz Film ortak olarak gerçekleştirecek.

1990’larda bir Ege balıkçı kasabasında geçen hikaye, mübadele ile Yunanistan’a gönderilen bir Rum kadının, yıllar sonra evini aramak için Karaburun’a gelmesi ve sonrasında gelişen olayları anlatıyor.

www.evdekiyabancilar.com

EVDEKİ YABANCILAR HAKKINDA

Bir Ege sahil kasabasında doğmuş, büyümüş; mübadelede Yunanistan'a göç etmek zorunda bırakılmış bir Rum kadın (Agapi) 80li yaşlarına geldiğinde evini bulmaya yollara düşer. Yanında da refakatçi olarak 20li yaşlarındaki kız torunu (Elpida)... Evi artık 35 li yaşlarındaki bir Türk gencine (Yaşar) ait. Yaşlı kadın inat, genç adam inat, evi paylaşamazlar.

Bir evin içinde geçmişini arayan bir kadın, fotoğraf tutkunu genç ve güzel bir kız, hayatını kendi rutininde yaşayan huzurlu ve yalnız bir adam...  Hiçbiri bir evde uzun bir süre beraber yaşayacaklarını tahmin edemezlerdi. Hem de aynı dili bile konuşmuyorlardı.  Peki bu insanların aynı evde yaşamalarına sebep olan neydi?  Sadece yaşlı bir kadının inadı mı, yoksa iki gencin birbirine olan aşkı mı? Yoksa geçmişin izini sürmek mi?
 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica