Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Alina'nın çekimlerine başlandı

5 Mart 2012 00:00

CVP FILM başrollerini ünlü oyuncu Tamer Karadağlı ve Amerikalı ünlü tiyatro oyuncusu Seda Eğridere'nin paylaştığı ALINA projesinin çekimlerine İstanbul'da başladı.

ALINA (Seda Eğridere); gerçek kimliği bugüne kadar tespit edilememiş bir gizli ajanın kimliğini bulmak ve inancını kaybetmiş bir halka umut vermek için verdiği savaşın hikayesidir. Fırat Yılmaz (Tamer Karadağlı) isimli MİT ajanı tarafından evlat edinillip Melisa Eryılmaz adı verilen ALINA; çocukluğundan itibaren casus olarak yetiştirilmiştir. Çocukluk yıllarında sık sık Fırat Yılmaz ile yurt dışı seyahatlerine çıkan ALINA bu sayede Rusça, Bulgarca, Almanca ve Arapça'yı öğrendiği gibi MI-6, CSR, CESIS, BND, SGDN, SAVAK Haber Alma Teşkilatlarıyla bağlantılar kurmuştur. MİT adına sayısız operasyonda görev ALİNA'nın gündem yaratmış birçok olayın arkasında yer aldığı kanıtlanmamakla birlikte tahmin edilmektedir.

Mart 2013'te vizyona girmesi planlanan filmden önce Kasım 2012'de ALINA'nın sadece mobil ve internet ortamında yayınlanacak 8 bölümden oluşan web-dizisi seyirciyle buluşacaktır. Yapımcı Aytekin Zengin yayınlanacak web-dizi ile seyirciyi filmde hikayenin başladığı tarihten öncesine götürüp, karakterlerin geçmişleri hakkında detaylı bilgi vereceklerini ve bu sayede seyircilere bir film deneyiminden çok daha fazlasını sunmayı hedeflediklerini belirtmektedir.

Çekimleri izleyenlerin senaryosu ve kurgusuyla Amerikan aksiyon filmlerine benzettiği ALINA için yapımcı Aytekin Zengin; biraz Nikita, biraz Kurtlar Vadisi, biraz Alias ve biraz da Ezel diyerek seyircilere aksiyon, entrika ve komplo teorileriyle dolu bir projenin sözünü vermiş oluyor. Tanıtım filmini Avrupalı yönetmen Vladimir Jedlicka'nın çektiği ALINA'da dikkat çeken bir diğer unsur da LOST ve PRISON BREAK gibi dizilerin yönetmeni Bobby Roth'un Nisan ayında seti ziyaret edip proje için danışmanlık yapacak olması.Yandex.Metrica