Alanya’nın Değirmendere Köyü’nde ve Obaçayı boylarında çekilen kısa metrajlı filmde, Torosların eteğindeki bir yörük köyünde yaşanan aşk ilişkileri ve ardından yaşanan dram anlatılıyor.

Köyün en güzel kızı Elif, aynı köydeki Mehmet adlı gence aşıktır. Mehmet de genç kızı sevmektedir. Köyün en zengin ailesinin çocuğu olan Fatih de Elif’e göz koymuştur. Bu üçlü aşk, köyde üzücü olaylara ve büyük acıların yaşanmasına neden olacaktır.

Filmin senaristi ve Duran rolünü oynayan Zeki Demir, zor şartlarda, amatör ruhla iyi bir çalışma yapmayı düşündüklerini kaydetti. Daha sonra hedeflerini büyüterek Altın Portakal Film Festivali’ne katılmayı amaçladıklarını ifade eden Demir, “Sıfır bütçe ile çekilen filmimizin çekim kasetlerini bir fotoğrafçıdan destek amaçlı aldık. Başka da hiçbir yerden desteğimiz olmadı. Tamamen kendi imkanlarımızla ve çabalarımızla filmi 5 günde çekerek yerel bir kanalda montajlayıp müziklerini koyduk. Seslendirmesi ise canlı yapıldı. Oynadık ve çekildi. Sonuçta amatör ruhun ekip ruhuyla birleşmesi durumunda insanın her şeyi başarabileceğini kanıtladık. Umarız Altın Portakal’da da dereceye gireriz. Giremesek de önemli değil. Asıl önemli olan, sinema sevgisinin ve üretkenlik ruhunun ortaya konulmasıydı” diye konuştu.

Bir amatör film yaparak sadece heveslerini giderme anlayışında olmadıklarını da vurgulayan Demir, “Seneye 3 filmle birden Altın Portakal’a katılacağız ve bir gün mutlaka ödül alacağız” dedi.

“Bir Göçer Dansı” adlı kısa metrajlı filmi eylül ayında, 90 dakikalık uzun metrajlı film haline getireceklerini kaydeden Demir, filmin kitabını da yazdığını, kitabın ekim ayında yayınlanacağını bildirdi. Kaynak : Ntvmsnbc

Son Yorumlar

Yandex.Metrica