Eskişehir, bir kez daha sinema sanatının yerli ve yabancı örneklerini ağırlamaya hazırlanıyor. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen 4'ncü Uluslararası Eskişehir Sinema Günleri, 20 Mayıs ile 28 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Festivalin bu yılki onu ödüllerine Ömer Kavur ve Fatma Girik değer görüldü.


4. Uluslararası Eskişehir Sinema Günleri'nin açılışı 20 Mayıs'ta Juan Carlos Tabio'nun Otobüs Durağı adlı filminin gösterimiyle yapılacak. Şimdi Festival proramına kısaca bir gözatalım.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SİNEMA ANADOLU

20 Mayıs
Türk Sinemasında Sansürün Tarihi
Yön: Behiç Ak,Saat: 10:00, 12:30

21 Mayıs
Renkli Türkçe
Yön: Ahmet Çadırcı,Saat: 10:00

Anayurt Oteli
Yön: Ömer Kavur,Saat: 12.30

Şarkıcı
Yön: Ersin Pertan,Saat: 15:00

O da Beni Seviyor
Yön: Barış Pirhasan ,Saat: 18:00

Otobüs Durağı
Yön: Juan Carlos Tabio,Saat: 20:30

22 Mayıs
Yusuf ile Kenan
Yön: Ömer Kavur,Saat: 10:00

Hayatının Tek Yolculuğu
Yön: Lakis Papastathis,Saat: 12:30

Herkes Kendi Evinde
Yön: Semih Kaplanoğlu,Saat: 15:00

Balalayka
Yön: Ali Özgentürk,Saat: 18:00

Motel Kaktüs
Yön: Park Ki Yong,Saat: 20:30

23 Mayıs
Motel Kaktüs
Yön: Park Ki Yong,Saat: 10:30

Batan Güneş
Yö: Michelangelo Antonioni,Saat: 12:30

Maraton Koşucusuu Yalnızlığı
Yön: Tony Richardson,Saat: 15:00

Thomas Aşık Oldu
Yön: Paul Renders,Saat: 18.00

Motel Kaltüs
Yön: Park Ki Yong,Saat: 20.30

24 Mayıs
Maraton Koşucusunun Yalnızlığı
Yön: Tony Richadson,Saat: 10:00

Eğer
Yön: Lindsay Anderson,Saat: 12:30

Mesihi Beklerken
Yön: Daniele Burman,Saat: 15:00

Gün Ağarıyor
Yön: Marcel Carne,Saat: 18:00

Thomas Aşık Oldu
Yön: Paul Renders ,Saat: 20:30

25 Mayıs
Mesihi Beklerken
Yö: Daniel Burman,Saat: 10:00

Sonsuz Sokaklar
Yön: Federico Fellini,Saat: 12:30

Oğul Odası
Yön: Nanni Moretti,Saat: 15:00

Annem İzin Vermiyor
Yön: K. Reisz- T. Richardson,Saat: 18:00

Kandahar'a Yolculuk
Yön: Mohsen Makhmalbaf,Saat: 20:30

27 Mayıs
Annem İzin Vermiyor
Yön: K. Reisz- T . Richadson,Saat: 10:00

İtiraf
Yön: Zeki Demirkubuz,Saat: 12:30

Maruf
Yön: Serar Akar,Saat: 15:00

Filler ve Çimen
Yön: Derviş Zaim,Saat: 18:00

Yazgı
Yön: Zeki Demirkubuz,Saat: 20:30

28 Mayıs
Nisan Devrimi
Yön: Maria de Medeiros,Saat: 10:00

Oyunbozan
Yön: Nesli Çölgeçen,Saat: 12:30

İtiraf
Yön: Zeki Demirkubuz,saat: 15:00

Yazgı
Yön: Zeki Demirkubuz,Saat: 18:00

Sıcak Çikolata
Yön: Claude Cabrol,Saat: 20:30

HAYAL KAHVESİ SİNEMA HAYALPEREST

20 Mayıs
Nisan Devrimi
Yön: Maria De Medeiros,Saat: 12:30

Piyanist
Yön: Michael Haneke,Saat 15:00

Oğul Odası
Yön: Nanni Moretti,Saat: 17:00

21 Mayıs
Aşk Zamanı
Yön: Mahsen Makhmalbaf,Saat: 12:30

Kandahar'a Yolculuk
Yön: Mohsen Makhmalbaf,Saat: 15:00

Sıcak Çikolata
Yön: Claude Chabrol,Saat: 17:00

22 Mayıs
Başyapıt
Yön: Daniel Trueba,Saat: 12:30

Aşk Zamanı
Yön: Mohsen Makhmalbaf,Saat;: 15:00

Otobüs Durağı
Yön: Juan Carlos Tabio,Saat: 17:00

23 Mayıs
Yatık Emine
Yön: Ömer Kavur,Saat: 12:30

Yusuf ile Kenan
Yön: Ömer Kavur,Saat: 15.00

Kırık Bir Aşk Hikayesi
Yön: Ömer Kavur,Saat: 17:00

24 Mayıs
Anayurt Oteli
Yön: Ömer Kavur,Saat: 12:30

Gizli Yüz
Yön: Ömer Kavur,Saat: 15:00

Hayatıın Tek yolculuğu
Yön: Lakis Papastathis,Saat: 17:00

25 Mayıs
Herkes Kendi Evinde
Yön: Semih Kaplanoğlu,Saat: 12:30

Maruf
Yön: Serdar Atar,Saat: 15:00

Filler ve Çimen
Yön: Derviş Zaim,Saat: 17:00

26 Mayıs
Şarkıcı
Yön: Ersin Petan,Saat: 12:30

Renkli Türkçe
Saat: Ahmet Çadırcı,Saat 15:00

O da Beni Seviyonr
Yön: Barış Pirhasan,Saat: 17:00

27 Mayıs
Oyunbozan
Yön: Nesli Çölgeçen,Saat: 12:30

Balalayka
Yön: Ali Özgentürk,Saat: 15.00

Otobüs Durağı
Yö: Juan Carlos Tabio,Saat: 17:00

28 Mayıs
Oğum Odası
Yön: Nanni Moreti,Saat: 12:30

Herkes Kendi Evinde
Yön: Semih Kaplanoğlu,Saat: 15:00

Hayatının Tek Yolculuğu
Yön: Lakis Papastathis,Saat: 17:00

SÖYLEŞİLER
20 Mayıs
Türk Sinemasında Sansürün Tarihi
Konuk: Behiç Ak,Saat: 12:30-Sinema Anadolu

21 Mayıs
Ahmet Çadırcı, Nilüfer Aydan, Osman Cavcı
Saat: 10:00-Sinema Anadolu

Ömer Kavur
Saat: 12:30-Sinema Anadolu

Ersin Pertan Nurseli İdiz, Yeşim Salkım
Saat: 15:00-Sinema Anadolu

Barış Pirhasan, Gül Dirican, Lale Mansur, Ece Ekşi
Saat: 18:00-Sinema Anadolu

22 Mayıs
Lakis Papasathis, Metin Belgin
Saat: 12:30-Sinema Anadolu

Semih Kaplanoğlu, Erol Keskin Tolga Çevik
Saat::15:00-Sinema AÜnadolu

Ali Özgentürk, Işıl Özgentürk
Saat: 18:00-Sinema Anadolu

27 Mayıs
Serdar Akar, Ruhi Sarı
Saat: 15:00-Sinema Anadolu

Derviş Zaim
Saat: 18:00-Sinema Anadolu

28 Mayıs
Zeki Demirkubuz, Taner Birsel, Başak Köklükaya
Saat: 15:00-Sinema Anadolu

Festival süresince Muzaffer Hiçdurmaz'ın Türk Sinemasında Siyah Beyazın Serüveni başlıklı fotograf sergisi Sinema Anadolu'da izlenebilecek.

* Film gösterimleri, Anadolu Üniversitesi'ndeki Sinema Anadolu ile Hayal Kahvesi'ndeki Sinema Hayalperest'te izlenebilecek.
* Bilet fiyatları tam 2 milyon 500 bin TL, öğrenci 1 milyon 500 bin TL olarak belirlendi. Kaynak : www.sinematutkunu.com

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 25 Mart 2009 12:21:03

eskişehir zaten iyi bir kültür şehri aynı zamanda

Yandex.Metrica