Şahane Misafir İtalyan Oscar'ına aday posteri İtalyan Sinema Akademisi tarafından 1955 yılından beri her yıl verilen ve 'İtalyan Oscar'ı' olarak da bilinen "David di Donatello Sinema Ödülleri"nde, usta yönetmen Ferzan Özpetek'in şu an Türkiye'de de vizyonda olan son filmi 'Şahane Misafir' 8 dalda aday gösterildi.

Şu güne kadar gerçekleştirdiği filmlerle İtalyan sinemasının  bir dönemine imza atan usta yönetmen Ferzan Özpetek, son filmi 'Şahane Misafir' ile İtalyan sinemasının dev isimleriyle yarışmaya hazırlanıyor.

4 Mayıs, Cuma günü  gerçekleştirilecek ödül töreninde Ferzan Özpetek, "Şahane Misafir" filmiyle, Paolo Taviani-Vittorio Taviani (Taviani Kardeşler), Nanni Moretti ve Paolo Sorrentino gibi sinema tarihinin önemli isimleriyle yarışacak.

Sezen Aksu'nun 'Şahane Misafir için özel olarak bestelediği ve sözlerini Yıldırım Türker'in yazdığı 'Gitmem Daha', İtalyan'da ilk kez yabancı bir şarkı olarak 'En İyi Şarkı' kategorisinde "David di Donatello" ödüllerine aday gösterildi.

"Şahane Misafir", Elio Germano ile "En İyi Erkek Oyuncu", Pasquale Catalano ile "En İyi Müzik", Andrea Crisanti ile "En İyi Sanat Yönetmeni", Alessandro Lai ile "En İyi Kostüm", Francesca de Simone ile "En İyi Saç", Ermanno Spera ile de "En İyi Makyaj" dalında David Di Donatello ödüllerine aday gösterildi. Ferzan Özpetek, "Karşı Pencere" filmiyle de 2003 yılında "En İyi Film" dahil olmak üzere 5 dalda Donatella ödülü kazanmış, ayrıca 7 dalda da aday, gösterilmişti. Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica