James Bond setinde kaza posteri Pazar günü Kapalıçarşı'da çekilen motosikletli sahnede, virajı alamayan motosiklet çarşı içindeki tarihi kuyumcu dükkanının vitrinine çarptı. Dükkan sahibi, 400 yıllık tarihi dükkanının önünde yapılan çekimler için gerekli güvenlik önleminin alınmadığını ileri sürdü. Kaza başka bir dükkanın güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Adana'dan sonra film setini İstanbul'a taşıyan James Bond'un çekimleri olaylı başladı. Dün, motosiklet kullanılan bir sahnede kaza meydana geldi. Kurulan platformun üzerinde hızla ilerleyen motosiklet, Kuyumcular Caddesi üzerindeki 400 yıllık tarihi dükkanın vitrin camına çarptı. Kaza nedeniyle içinde altın bulunan vitrin camı kırıldı. Güvenlik görevlileri ve kendisini araması üzerine olaydan haberi olduğunu belirten dükkan sahibi Mete Boybeyi, Filmin Kapalıçarşı'da çekilmesinin çarşı ve Türkiye için iyi bir gelişme olduğunu ancak gerekli önlemler alınmadan çekimlerin yapılmasını doğru bulmadığını belirtti.

Kazadan sonra birlerinin gelip özür dilediğini söyleyen Boybeyi, "Burası 400 yıllık iki katlı ahşap bir bina. 1970 yılından beri mücevherci yaptık. Burada çekim yapılacaksa çok iyi şekilde koruma yapılması gerekirdi. Motosiklet defalarca burada çalışmış. Tekrar tekrar çekim yapılmış. Çekimlerde motosiklet vitrine giriyor" dedi.
Bir dükkanın güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, hızla gelen motosiklet vitrin camına çarpıyor. Kazadan sonra olay yerinde hareketlilik artıyor.

JAMES BOND FİLMİNİN ÇEKİMLERİ DEVAM EDİYOR
Öte yandan, 'James Bond' filminin Adana'daki çekimlerinin tamamlanmasının ardından, İstanbul'daki sahnelerin çekimine de başlandı. Kapalıçarşı'da dün başlayan çekimlere bugün de devam edildi. Beyazıt kapısı önüne büyük bir platform ve asansör kuruldu. Görevliler çevrede güvenlik önlemi aldı.
Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica