Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İşçi Filmleri Festivali İstanbul'da başlıyor

1 Mayıs 2012 00:00
 İstanbul- RİTMART eşliğinde Tünelden Beyoğlu'na 17.30’daki geleneksel festival yürüyüşünün ardından saat 19:30’da  İTÜ Maçka Mustafa Kemal Anfisi'nde Nejat Yavaşoğulları'nın "Özgürlük Emek İster" konseriyle başlayacak.

Festivalin açılış filmi yönetmeni Iciar Bollain'in mesajının da okunacağı "Yağmuru Bile/Even The Rain". Filmin gösterimine senarist Paul Laverty de katılacak.

Festival Sine-Sen (DİSK), Dev Sağlık-İş (DİSK), Birleşik Metal-İş (DİSK), Hava-İş (TÜRK-İŞ), Petrol-İş (TÜRK-İŞ), Tez Koop-İş (TÜRK-İŞ), Ses (KESK), Türk Tabipleri Birliği, Halkevleri ve Sendika.Org tarafından düzenleniyor. Fesivalde gösterilecek 57 filmin bilgileri kitap olarak yayınlandı. Festival filmleri 4 ilde ücretsiz olarak izlenebilecek. İstanbul İzmir Ankara ve Diyarbakır'ın açılış geceleri ve ayrıntılı Festival programlarına www.iff.org.tr adresinden erişebilecek.
 
Ankara’da “Uluslararası İşçi ve İletişim Konferansı Laborcomm2012”
 
Festival paralelinde Ankara’da 7-8 Mayıs günleri arasında “Uluslararası İşçi ve İletişim Konferansı Laborcomm2012” düzenleniyor.

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası İşçi ve İletişim Konferansı-LaborComm, emek ve iletişim ilişkisi üzerine düşünen ve üreten bilim insanlarını, aktivistleri, medya emekçilerini ve ilgili tüm toplumsal kesimlerden katılımcıları bir araya getiriyor. Düzenleyicileri Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Bilişim Anabilim Dalı, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Çankaya Belediyesi, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi olan konferans bu yıl 7-8 Mayıs tarihlerinde İnşaat Mühendisleri Odası Güney Özcebe salonunda gerçekleştiriliyor.

www.laborcomm.org


Yandex.Metrica